Zásilka taiwanských čajů právě dorazila! | MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

Zásilka taiwanských čajů právě dorazila!

Doplněno o čaje z letošních sklizní! 

Právě jsme doplnili taiwanské čaje, které byly zpracovány v lednu tohoto roku.

Momentálně máte možnost si vybrat čtyři čerstvé světlé oolongy:

Si Ji Chun - Four Season Spring oolong 

Připravený nálev má zlatavou až světle zelenou barvu. Vůně je plná, květinová. Chuť nálevu je svěží, lehce květinová, hladká, příjemně sladká s výrazným intenzivním, příjemně osvěžujícím dozvukem. Velmi příjemný na popíjení. Chutí vzdáleně připomíná čínskou Tie Guan Yin. Ve své cenové kategorii je tenhle čaj bezesporu tou nejlepší volbou.

Milky Jinxuan oolong  

Čaj byl sbírán a zpracován ručně v Lishanu na plantáži ve výšce 1600 m.n.m. Barva nálevu je žlutá. Vůně je svěží, výrazně mléčná až máslová, ovocná (maliny). Chuť připraveného nálevu je sladká, mléčná, s jemným ovocným nádechem. Výrazná mléčnost je i v dozvuku, který je poměrně dlouhý.

Premium Alishan oolong  

Čaj byl sbírán a zpracován ručně v Alishanu na plantážích v Zhang Shu Hu. Jedná se o jemně oxidovaný a jemně pečený čaj. Barva připraveného nálevu je jasná, jantarově žlutá. Vůně je velmi intenzivní, příjemně sladká, plná, ovocná (po broskvích) se sladce kořeněnými tóny. Chuť připraveného nálevu je plná, ovocná (broskvové tóny). Dozvuk je déle trvající, sladký až mléčný.

Osmanthus oolong

 Čaj byl sbírán a zpracován ručně v Lishanu v nadmořské výšce okolo 1600 metrů. Barva nálevu hotového čaje je světle žlutá až zlatá. Vůně je svěží, hladká, s příjemnými květovými tóny (po květech Osmanthu). Při pití se projeví sladké tóny a zejména v prvních třech nálevech velmi intenzivní chuť osmanthových  květů. V dalších nálevech je intenzita květů menší, více se projevuje chuť oolongových lístků. Kombinace čajových lístků a květů dělá čaj velice příjemným a uklidňujícím nápojem na popíjení.

Kromě světlých oolongů dorazil také výrazně pečený

Dark Dongding oolong

Tento Dongding se pěstuje v okolí vesnice Dongding ve výšce okolo 900 metrů. Momentálně v naší nabídce najdete tři čaje Dongding. Tento je nejvíce pečený. Je pečený více, než je u čaje typu Dongding obvyklé (pečen asi na 80%). Čaj je rolován do pravidelných kuliček. Ty mají barvu tmavě hnědou až černou. Suchý list voní sladce a po sušených švestkách. Barva nálevu je tmavě hnědá až rubínově hnědá. Vůně nálevu je výrazně pečená, omamná, sladká. Chuť připraveného nálevu je výrazně pečená, ovocná (sušená švestka), příjemně opojná, s nádechem jemného bourbonu. Dozvuk je dlouhý, pečený a sladký.

Čerstvé sklizně čajů a čajové novinky z Taiwanu právě dorazily!

S radostí můžeme oznámit, že nám právě dorazila zásilka čajů z Taiwanu.

Počátkem roku jsme byli na Taiwanu, kde jsme navštívili naše farmáře, od kterých nakupujeme čaje. Rovněž jsme navštívili pár nových, od kterých jsme dovezli čaje, které jsme v nabídce ještě neměli. Pevně věříme, že budete s našim výběrem spokojeni.

V čerstvých sklizních máme nyní v nabídce tyto čaje (kliknutím na názvy jednotlivých čajů se vám otevře stránka vybraného čaje):

Jinxuan oolong

Náš Jinxuan oolong byl sbírán a zpracován ručně v Alishanu v lednu 2024, kde čajové lístky byly pěstovány na plantáži ve výšce 1200 m.n.m. Barva nálevu je žlutá. Vůně je svěží, jemně mléčná, ovocná (maliny). Chuť připraveného nálevu je sladká, mléčná, s jemným ovocným nádechem a jemnou mandlovou chutí.

La La Shan oolong                                                                 

Čaj je pečlivě sbírán a zpracován ručně v listopadu 2023. Jedná se o lehce oxidovaný a lehce pečený čaj. Tento výjimečný čaj byl sbírán a zpracován v La La Shanu v nadmořské výšce okolo 1800 metrů. Barva připraveného nálevu je jasně žlutá. Vůně je velice příjemná, svěží, s ovocnými tóny. Chuť připraveného nálevu je plná, hladká, svěží s bohatou sladkou a ovocnou chutí. Převládají velmi příjemné broskvové tóny. Ty jsou velmi líbivé. Vydrží poměrně dlouho i v dozvuku. Čajové plantáže v La La Shanu jsou svojí rozlohou poměrně malé. Pěstování čaje se zde věnuje jen velmi málo farmářů. Nicméně čaje z této oblasti jsou považovány za jedny z nejlepších na Taiwanu. Mohou skvěle konkurovat i čajům, které se sklízejí ve vyšších polohách.

Dále dorazilo několik pečených čajů.

Dongding oolong  

Tento Dongding se pěstuje v okolí vesnice Dongding ve výšce okolo 900 metrů. Lokalita, kde se pěstuje tento čaj, je jednou z původních míst, kde se čaj Dongding začal pěstovat. Momentálně v naší nabídce najdete tři čaje Dongding. Tento je středně pečený. Vůně nálevu je výrazná, pečená, nasládlá. Chuť připraveného nálevu je výrazněji pečená, ovocná. Dozvuk je delší, pečený a sladký.

Shimen Tie Guan Yin oolong

Tento čaj již nabízíme několik let. Protože jsme letos dovezli i další čaj Tie Guan Yin, upravili jsme název u tohoto čaje přidáním lokality, kde se pěstuje a zpracovává. Jedná se o středně oxidovaný čaj, který je výrazně pečený. Vůně je příjemně pečená, nasládlá. Chuť je výrazně pečená, sladká (sušená švestka) a lehce svíravá.

Hong oolong  

Čaj byl sbírán a zpracován v Lishanu. Plantáže nalezneme ve výšce 1600 metrů. Je silně oxidován a jemně pečený. Vůně nálevu je sladká, ovocná (zralé ovoce), medová. Chuť nálevu je jemně pečená, medová, ovocná (zralé ovoce), plná. Dozvuk je delší, pečený a jemně nasládlý.

Z černých čajů nám dorazil:

Shimen Hong Cha

Barva připraveného nálevu je tmavě oranžová. Vůně čaje je hladká, plná, ovocná (po zahradním a lesním ovoci). Chuť vyluhovaného čaje je plná, hladká s ovocnou (po zahradním a lesním ovoci) a medovou chutí. Chuť je jemná, decentní. S poměrně dlouhým dozvukem.

 

Ale teď již k novinkám, které máte možnost u nás právě vyzkoušet.

 

 

V nabídce máme dva zelené čaje:

Bi Luo Chun                                                                          

Čaj Bi Luo Chun, zvaný též Modrozelené spirálky jara, je čaj, který se pěstuje a sbírá v oblasti Sanxia. Jedná se o zelený čaj, který byl sbírán ručně a kdy list je tmavě zelené barvy, lehce rolován do spirály. Barva nálevu je světle žlutá až zelenkavá. Vůně je příjemně květinová, sladká. Chuť připraveného nálevu je osvěžující, příjemně květinová, sladká. Pro zpracování se používá jiný kultivar, než ze kterého se zpracovává čaj Bi Luo Chun v pevninské Číně. Díky tomu i chuť taiwanského čaje je odlišná od pevninské Číny.

Long Jing                                                                              

Čaj Long Jing, Dračí studna, je čaj, který se pěstuje a sbírá v oblasti Sanxia. Jedná se o zelený čaj, který byl sbírán ručně a kdy list je tmavě zelené barvy, lehce rolován do spirály. Barva nálevu je světle žlutá až zelenkavá. Vůně je příjemně květinová, sladká. Chuť připraveného nálevu je osvěžující, příjemně květinová, sladká se středně dlouhým dozvukem.  

 

Pro zpracování se používá jiný kultivar, než ze kterého se zpracovává čaj Long Jing v pevninské Číně. Díky tomu i chuť taiwanského čaje je odlišná od pevninské Číny.

V naší nabídce nyní najdete rovněž čaj Baozhong:

Wen Shan Baozhong                                                             

Čaj se pěstuje a sbírá v horách Wen Shan. Jedná se o lehce oxidovaný čaj, který byl sbírán ručně a kdy list je tmavě zelené barvy, lehce rolován do spirály. Barva nálevu je světle žlutá až zelenkavá. Vůně je příjemně květinová (orchidej), sladká. Chuť připraveného nálevu je velmi osvěžující, příjemně květinová (orchidej, osmanthus), sladká, až medová se středně dlouhým sladkým až medovým dozvukem. Jedná se o druh čaje, který je dle stupně oxidace někde mezi čaji zelenými a oolongy.
Dalším čajem v nabídce je:

Er Mei Oriental Beauty

Lístky byly pečlivě sbírány na plantážích nedaleko vesnice Er Mei v kraji Hsinchu. Nadmořská výška plantáží je okolo 500 metrů. Tato vesnice je považována za vůbec nejlepší lokalitu pro plantáže, kde se tento druh čaje zpracovává. Nemohli jsme tedy odolat a přivezli jsme alespoň menší množství tohoto čaje. Jedná se o více oxidovaný čaj, kdy stupeň oxidace je kolem 70–80 %. Barva nálevu má jantarově oranžovou barvu. Vůně nálevu je příjemně sladká, ovocná (zralé ovoce), jemně medová, lehce kořeněná. Chuť nálevu je hladká, sladce medová, ovocná (po zralém a kandovaném ovoci), lehce kořeněná. Dozvuk je delší, sladce medový.


Několik novinek najdete i mezi pečenými čaji:

Pingling Tie Guan Yin oolong                                               

Čaj se pěstuje a sbírá ručně v blízkosti městečka Pinglin, v kraji New Taipei City. Jedná se o středně oxidovaný čaj, který je výrazně pečený. Barva nálevu je tmavě oranžová až tmavě hnědá. Vůně je příjemně pečená, nasládlá. Chuť je výrazně pečená, sladká (sušená švestka), kořeněná (skořice) a lehce svíravá.
 

Aged Fanzhuang Lao oolong (1978)

Lístky byly pečlivě sbírány na plantážích nedaleko městečka Guangxi v kraji Hsinchu. Jedná se o výrazně pečený čaj, který byl v průběhu čtyřiceti let několikrát znovu pečen, poté byl vždy pečlivě uzavřen v keramické nádobě, kde postupně dozrával. Barva nálevu je tmavě hnědá. Vůně nálevu je intenzivní, pečená, chlebovitá, zemitá, po sušených švestkách a bourbonu. Chuť připraveného nálevu je výrazná, zemitá, po sušených švestkách, velmi vyvážená. Dozvuk je dlouhý, pečený. Jedná se o výjimečně dobrý čaj, který byl záměrně zpracován za účelem archivace. Archivní čaje jsou na Taiwanu poměrně těžko k sehnání. Farmáři si takové čaje většinou nechávají sami pro svoji osobní spotřebu. Rovněž mezi černými čaji najdete dvě úplné novinky:

Pinglin Hong Cha                                                 

Tento černý čaj byl sklizen a zpracován farmářem v červnu roku 2022. Farmář jej poté nechal ‚uležet‘ a až počátkem tohoto roku (leden 2024) provedl konečné pečení a sušení. Čaj je vhodný pro běžné popíjení, je rovněž ideální pro archivaci.Čaj je pečlivě sbírán a zpracován ručně nedaleko městečka Pinglin. Lístky jsou tmavě hnědé, jemně rolované. Barva připraveného nálevu je tmavě oranžová až hnědá. Vůně je velice příjemná, s tóny po zralém ovoci, lehce kořeněná. Chuť připraveného nálevu je plná, po zralém ovoci, medová, lehce kořeněná. Dozvuk je delší, příjemně medový.

Aged La La Shan Hong Cha                                                   

Tento archivní čaj byl sklizen a zpracován farmářem v roce a měsíci, kdy jsme začali čaje dovážet do České republiky. Nemohli jsme tedy odolat a zakoupili jsme menší množství tohoto čaje. Čaj byl pečlivě sbírán a zpracován ručně. Lístky jsou tmavě hnědé, jemně rolované. Tento výjimečný čaj byl sbírán a zpracován v La La Shanu v nadmořské výšce okolo 1800 metrů. Barva připraveného nálevu je tmavě oranžová až hnědá. Vůně je velice příjemná, jemně chlebovitá s ovocnými tóny a tóny po bourbonu. Chuť připraveného nálevu je plná, chutnající po zralém ovoci, bourbonu a skořici. Dozvuk je delší, příjemně medový. Věříme, že si z naší nabídky vyberete. Pokud čaje od nás ještě neznáte, můžete si je zakoupit nejdříve jako čajové vzorky, které balíme po 10 gramech. detail obrázku


MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj
 

logo


email  info@taiwanskycaj.cz

email  info@ming-yun.eu

mobil + 420 732 830 695  +420 732 830 695


IČ: 88842312  /  DIČ: CZ7712225532

Č.ú.: 251421512/0300


ČERNÉ ČAJE


OOLONGY - SVĚTLÉ


OOLONGY - TMAVÉ


OOLONGY PEČENÉ


MING EXCLUSIVE


ČAJOVÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ


ODBĚR NOVINEK


 


O NÁS


JAK NAKUPOVAT


AKTUALITY


KONTAKTY


REGISTRACE zákazník / velkoobchod


www.taiwanskycaj.cz  /  www.ming-yun.eu


facebook