Si Ji Chun oolong - Four Seasons oolong | MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

Si Ji Chun oolong - Four Seasons oolong

Kultivar: Si Ji Chun

Datum sběru: říjen 2023, leden 2024 (zimní sklizně)

Popis čaje: Náš čaj pochází z oblasti Nantou (oblast známá pěstováním čaje Dongding), kde se sbírá strojově. Jedná se o lehce oxidovaný a jemně pečený čaj typu oolong. Čajovou plantáž nalezneme ve výšce 900 metrů.

Připravený nálev má zlatavou až světle zelenou barvu. Vůně je pak plná, robustní, květinová.

Chuť nálevu je svěží, lehce květinová, hladká, příjemně sladká s výrazným intenzivním dozvukem. Velmi příjemný na popíjení. Chutí vzdáleně připomíná oolongy Dong Ding a Tie Guan Yin (pokud srovnáváme se světlými variantami těchto čajů).

Charakteristika čaje: Název čaje pochází ze jména kultivaru, ze kterého se čaj vyrábí. Lístky jsou drobnější v porovnání s klasickými listy oolongu (Qingxin oolong). Kultivar Si Ji Chun je ideální na výrobu čaje typu oolong a baozhong. Byl objeven kolem roku 1981 farmářem v oblasti Muzha (poblíž města Taipei). Od té doby začal být velmi populární a začal se pěstovat na mnoha místech ostrova, zejména na západní straně. Může se sbírat po celý rok. Běžně se sbírá sedmkrát i osmkrát do roka. Nejlepší čaj je čaj sbíraný v době zimní sklizně.

 


Doporučený způsob přípravy: Čaj Si Ji Chun oolong patří mezi kvalitní čaje. Abyste si chuť tohoto čaje vychutnali co nejvíce, doporučujeme jeho přípravu a následné popíjení v Gaiwanu (Zhongu) nebo v menší konvičce. Do vyhřáté konvičky (gaiwanu) o objemu 150 ml vložte 4-6 gramů sypaného čaje. Lístky v konvičce zalejte vodou o teplotě 90-100 stupňů. Ihned slejte. Jedná se o tzv. nultý nálev, který se běžně nepije. Slouží k oživení čajových lístků. Zalejte opět vodou o teplotě 90-100 stupňů a nechte louhovat 50 - 60 sekund. Poté nálev slejte. Získali jste svůj první nálev. Pro každý další nálev dobu louhování prodlužujte o přibližně 10-15 sekund na každý další nálev. Tedy druhý nálev louhujte okolo 60 – 75 sekundy, třetí 70 – 90 sekund… Tímto způsobem přípravy získáte okolo 4 – 5 příjemných nálevů. Zejména druhý až čtvrtý nálev budou těmi nejlepšími.

Příprava čaje v konvici. Tento způsob přípravy je ideální, pokud nemáte příliš času nebo chuti si čaj připravit v malé konvičce (gaiwanu). Do větší konvice o objemu 300 ml vložte 4-6 gramů čaje. Zalejte vodou o teplotě 85 – 90 stupňů a nechte louhovat okolo 2 minut. Poté nálev slejte. Získali jste svůj první nálev. Druhý nálev zalejte vodou o teplotě 90 stupňů a nechte louhovat kolem dvou a půl minut. Na třetí nálev použijte vodu o teplotě 90 – 95 stupňů a louhujte okolo třech minut.

Ve své cenové kategorii je tenhle čaj bezesporu tou nejlepší volbou. Což dělá Si Ji Chun oolong velmi populárním mezi milovníky dobrého čaje. Si Ji Chun oolong je poměrně nenáročný na přípravu. Je ideální k celodennímu popíjení. Jeho příprava je nenáročná. Je proto ideální i pro ty, kteří se s oolongy začínají seznamovat.

 

 

detail obrázku

Počet kusů:

MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj
 

logo


email  info@taiwanskycaj.cz

email  info@ming-yun.eu

mobil + 420 732 830 695  +420 732 830 695


IČ: 88842312  /  DIČ: CZ7712225532

Č.ú.: 251421512/0300


ČERNÉ ČAJE


OOLONGY - SVĚTLÉ


OOLONGY - TMAVÉ


OOLONGY PEČENÉ


MING EXCLUSIVE


ČAJOVÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ


ODBĚR NOVINEK


 


O NÁS


JAK NAKUPOVAT


AKTUALITY


KONTAKTY


REGISTRACE zákazník / velkoobchod


www.taiwanskycaj.cz  /  www.ming-yun.eu


facebook