Milky Jinxuan oolong | MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

Milky Jinxuan oolong

Kultivar: Jinxuan (Tai cha č. 12)

Datum sběru: duben 2021

Popis čaje: Znám také pod názvem Zlatá lilie, nebo jako Mléčný oolong. Jinxuan je název nejen pro čaj, ale zejména pro čajový kultivar, který byl vypěstován na Taiwanu (registrován v roce 1981 pod číslem 12).

Náš Jinxuan oolong byl sbírán a zpracován ručně. Pochází z Lishanu, kde čajové lístky byly pěstovány na plantáži ve výšce 1600 m.n.m.

Barva nálevu je žlutá. Vůně je svěží, výrazně mléčná až máslová, ovocná (maliny). Chuť připraveného nálevu je sladká, mléčná, s jemným ovocným nádechem. Výrazná mléčnost je i v dozvuku, který je poměrně dlouhý.

Mléčné oolongy jsou velice populární pro jejich výraznou, sladkou vůni a chuť. Mnohdy se však jedná o levnější čajové kultivary. Mnohdy o čaj dovezený na Taiwan z jiných čajových zemí. Na Taiwanu se poté v době zpracování čaje přidává mléčná esence.

Tohle není ale případem tohoto čaje (jedná se o čaj našeho farmáře, od kterého můžete vyzkoušet i klasický Jinxuan oolong). Náš farmář ve spolupráci s nejmenovanou taiwanskou univerzitou vytvořili přípravek, kterým zalévají čajové keře. Zjednodušeně řečeno. Čajové keříky díky tomu absorbují mléčnost již při růstu keřů. Ta pak zůstává v listech i při jejich sběru a hlavně, po přípravě čajového nálevu.

Čaj doporučujeme popíjet ve stylu Gong Fu Cha nebo ve Zhongu (Gaiwanu). Touto přípravou připravíte čtyři až šest nálevů.

 OMLOUVÁME SE, ALE TENTO ČAJ JE MOMENTÁLNĚ NEDOSTUPNÝ.

 


MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj
 

logo


email  info@taiwanskycaj.cz

email  info@ming-yun.eu

mobil + 420 732 830 695  +420 732 830 695


IČ: 88842312  /  DIČ: CZ7712225532

Č.ú.: 251421512/0300


ČERNÉ ČAJE


OOLONGY - SVĚTLÉ


OOLONGY - TMAVÉ


OOLONGY PEČENÉ


MING EXCLUSIVE


ČAJOVÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ


ODBĚR NOVINEK


 


O NÁS


JAK NAKUPOVAT


AKTUALITY


KONTAKTY


REGISTRACE zákazník / velkoobchod


www.taiwanskycaj.cz  /  www.ming-yun.eu


facebook