Aged Fanzhuang Lao oolong (1978) | MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

Aged Fanzhuang Lao oolong (1978)

Kultivar: Qingxin oolong

Datum sběru: říjen 1978

Popis čaje: Tento čaj pochází ze severní části ostrova Taiwan. Lístky byly pečlivě sbírány na plantážích nedaleko městečka Guangxi v kraji Hsinchu.

Jedná se o výrazně pečený čaj, který byl v průběhu čtyřiceti let několikrát znovu pečen, poté byl vždy pečlivě uzavřen v keramické nádobě, kde postupně dozrával.

Barva nálevu je tmavě hnědá. Vůně nálevu je intenzivní, pečená, chlebovitá, zemitá, po sušených švestkách a bourbonu. Chuť připraveného nálevu je výrazná, zemitá, po sušených švestkách, velmi vyvážená. Dozvuk je dlouhý, pečený.

Charakteristika čaje: Jedná se o výjimečně dobrý čaj, který byl záměrně zpracován za účelem archivace. Archivní čaje jsou na Taiwanu poměrně těžko k sehnání. Farmáři si takové čaje většinou nechávají sami pro svoji osobní spotřebu.

 


Doporučený způsob přípravy: Čaj Aged Fanzhuang Lao oolong patří mezi vysoce kvalitní čaje. Abyste si chuť tohoto čaje vychutnali co nejvíce, doporučujeme jeho přípravu a následné popíjení v Gaiwanu (Zhongu) nebo v menší konvičce. Do vyhřáté konvičky (gaiwanu) o objemu 150 ml vložte 4-6 gramů sypaného čaje. Lístky v konvičce zalejte vodou o teplotě 95 - 100 stupňů. Ihned slejte. Jedná se o tzv. nultý nálev, který se běžně nepije. Slouží k oživení čajových lístků. Zalejte opět vodou o stejné teplotě, tedy vodou o teplotě 95-100 stupňů a nechte louhovat 30 sekund. Získali jste svůj první nálev. Pro každý další nálev dobu louhování prodlužujte o přibližně 10-20 sekund na každý další nálev. U tohoto čaje byste měli zvládnout minimálně 8-10 nálevů. Proto si pro přípravu čaje vyhraďte dostatek času.

Příprava čaje v konvici. Tento způsob přípravy není úplně vhodný pro přípravu tohoto vzácného čaje. Proto doporučujeme přípravu v gaiwanu nebo malé konvičce.

Čaj je ideální pro sváteční popíjení. Protože vydrží mnoho nálevů, vyhraďte si pro jeho přípravu dostatek času. Čaj se hodí i k další archivaci. 


 

 

 

Počet kusů:

MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj
 

logo


email  info@taiwanskycaj.cz

email  info@ming-yun.eu

mobil + 420 732 830 695  +420 732 830 695


IČ: 88842312  /  DIČ: CZ7712225532

Č.ú.: 251421512/0300


ČERNÉ ČAJE


OOLONGY - SVĚTLÉ


OOLONGY - TMAVÉ


OOLONGY PEČENÉ


MING EXCLUSIVE


ČAJOVÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ


ODBĚR NOVINEK


 


O NÁS


JAK NAKUPOVAT


AKTUALITY


KONTAKTY


REGISTRACE zákazník / velkoobchod


www.taiwanskycaj.cz  /  www.ming-yun.eu


facebook