MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

www.taiwanskycaj.cz/

 
Rychlé hledání    

Vybráno z FB (19.října 2015): Wistaria house

Rozhodli jsme se vybrané články, které jinak můžete najít na našem facebookovém profilu, umisťovat i sem. Na náš web.

 

Většina lidí, kteří se dostanou na Taiwan, se jistě zastaví alespoň na chvíli v hlavním městě. Taipei.

Moderní město. Se spoustou lidí úplně všude. Naštěstí i v tak velkém městě existuje několik míst, kde se dá v klidu posedět nad dobrým čajem. A jen tak rozjímat. Rozjímat třeba nad tím, kam se na Taiwanu ještě vydat...

Wistaria house patří mezi nejznámější čajovny v Taipei. Před vstupem do budovy najdeme menší jezírko a bambusy okolo.

Při vstupu dovnitř uvidíme několik místností určených k čajování. V některých již posedávají lidé u stolečků. V jiných místnostech je pak možné si čaj vychutnat na zemi. Kde vše potřebné pro přípravu dostaneme na nízké stolky. U každého stolečku jsou připraveny polštářky. To, aby se při čajování lépe sedělo.

Při obdržení čajového nabídníku nastává milé překvapení. V nabídníku je výběr čajů obrovský. Tipuji okolo sta čajů. Což je na Taiwanu celkem nezvyklé. Většinou v čajovnách nabízejí tak do deseti čajů. Dalším milých překvapením je i to, že nabídka se netýká pouze taiwanských čajů. Ale například i čajů z Číny. I to je celkem neobvyklé pro jiné taiwanské čajovny. Kde je nabídka zaměřena výhradně na taiwanské čaje.  

Tato čajovna stojí jistě za návštěvu. Zejména tehdy, když nemáte moc času vydat se někam dál. Nebo tehdy, když je venku deštivo a vám se nechce putovat s deštníkem nad hlavou.

Pokud však máte více času, doporučili bychom návštěvu i jiných míst, kde si můžete vychutnat čaj. O tom, kde jinde si dopřát na Taiwanu čaj, napíšeme zase někdy příště.

MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované