MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

www.taiwanskycaj.cz/

 
Rychlé hledání    

Dongding Mei Ren oolong

Kultivar: Qingxin oolong

Datum sběru: leden 2020

Čajovou plantáž nalezneme v okolí vesnice Phoenix (Feng Huang), která se nachází nedaleko města Lugu, v kraji Nantou. Lokalita, kde se čaj pěstuje, je jednou z tradičních míst pro pěstování čaje Dongding. Plantáže najdeme v nadmořské výšce okolo 800 metrů. Lístky pro tento čaj byly sbírány a zpracovány ručně. Tento čaj je více oxidován (60%) a je více pečený (40%).

Barva připraveného nálevu je tmavě žlutá. Vůně je příjemně sladká, ovocná (tropické ovoce), příjemně medová. Chuť je plná, hladká, ovocná (tropické ovoce, zejména ananas), sladká, výrazně medová. Dozvuk je déle trvající, ovocný až medově sladký.

Zpracování tohoto čaje našlo inspiraci v čaji Orientální kráska. Nicméně nejedná se o imitaci Orientální krásky! Čajové lístky se pro výrobu tohoto čaje sbírají  zpravidla v létě (stejně jako pro zpracování Orientální krásky). Poté, co lístky jsou nakousány hmyzem zvaným Jacobiasca Formosana (aby tento hmyz na čajové keře přiletěl, nesmí farmář používat žádné pesticidy). Lístky po takovém nakousání začnou již oxidovat přímo na čajovém keři. Při zpracování výsledný čaj má velmi příjemnou medovou vůni a chuť.

Když se podíváte na čajové lístky tak uvidíte, že oproti čaji Orientální kráska, je tento list zpracován do pravidelných kuliček. Podobně jako je tomu při zpracování čaje Dongding. Nedá se čemu divit, když čaj pochází z míst, které jsou čaji Dongding zaslíbené! Pro zpracování tohoto čaje se používá kultivar, který je typický pro zpracování čaje Dongding (kultivar Qingxin oolong).

Oproti čaji Orientální krásce se tento čaj liší i ve stupni oxidace. Ta je u tohoto čaje nižší. Zato je tento čaj více pečený oproti čaji Orientální kráska.

V žádném případě se ale nejedná o imitaci čaje Orientální kráska!

 Objednávka

Varianta zboži: Počet kusů:


MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované