MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

www.taiwanskycaj.cz/

 
Rychlé hledání    

Dark Dongding oolong

Kultivar: Qingxin oolong

Datum sběru: květen 2017

Popis čaje: Čaj Dongding patří mezi legendární taiwanské oolongy. Náš čaj se pěstuje v okolí vesnice Dongding ve výšce okolo 900 metrů, kterou nalezneme v blízkosti města Lugu, v kraji Nantou. Lokalita, kde se pěstuje tento čaj, je jednou z původních míst, kde se čaj Dongding začal pěstovat. List se sbírá a zpracovává ručně.

Momentálně v naší nabídce najdete tři čaje Dongding. Tento je z nich nejvíce pečený. Je pečený více, než je u čaje typu Dongding obvyklé (je pečen asi na 80%).

Čaj je rolován do pravidelných kuliček. Ty mají barvu tmavě hnědou až černou. Suchý list voní sladce a po sušených švestkách. Barva nálevu je tmavě hnědá až rubínově hnědá. Vůně nálevu je výrazně pečená, omamná, sladká. Chuť připraveného nálevu je výrazně pečená, ovocná (sušená švestka), příjemně opojná, s nádechem jemného bourbonu. Dozvuk je dlouhý, pečený a sladký.

Čaj si nejlépe vychutnáte připravený v malé konvičce (styl gong fu cha) nebo v gaiwanu (zhongu). Tímto způsobem přípravy docílíte mnoha příjemných nálevů.

Čaj nyní nabízíme ve slevě. Balení o váze 50 gramů nyní nabízíme za 220 Kč (původní cena 293 Kč) a balení o váze 150 gramů nabízíme za 525 Kč (původní cena 807 Kč).Objednávka

Varianta zboži: Počet kusů:


MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované