MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

www.taiwanskycaj.cz/

 
Rychlé hledání    

Zásilka čajů z Taiwanu právě dorazila!!!

Před několika dny nám dorazila zásilka čajů z Taiwanu. Čaje jsme objednávali v době, kdy byla situace úplně jiná, než je dnes. Pevně věříme, že vás naše nabídka čajů v této těžké době přesto poteší!

Čaje, které nám dorazily, pocházejí ze začátku  tohoto roku. Dorazily rovněž čaje z konce loňského roku (říjen až prosinec). Jedná se o čaje, které se běžně sklízejí v říjnu a v lednu. Letošní zima na Taiwanu nebyla úplně ideální. Proto někteří z našich farmářů provedli sběr a zpracování čajů v listopadu a v prosinci. Také nám dorazil černý čaj, který byl sklizen a zpracován v srpnu (tento čaj se sklízí pouze v letních měsících).

Níže najdete pár základních údajů ke každému z čajů, které nám dorazily. Pro více informací ke každému čaji klikněte prosím na jednotlivé názvy. Otevře se vám stránka s veškerými informacemi k těmto čajům.

 

Si Ji Chun oolong

Připravený nálev má zlatavou až světle zelenou barvu. Chuť nálevu je svěží, lehce květinová, hladká, příjemně sladká s výrazným intenzivním, příjemně osvěžujícím dozvukem. Velmi příjemný na popíjení. Chutí vzdáleně připomíná čínskou Tie Guan Yin. Ve své cenové kategorii je tenhle čaj bezesporu tou nejlepší volbou.


Jinxuan oolong

Náš Jinxuan oolong byl sbírán a zpracován ručně. Pochází z Alishanu, kde čajové lístky byly pěstovány na plantáži ve výšce 1200 m.n.m. Barva nálevu je žlutá. Chuť připraveného nálevu je sladká, mléčná, s jemným ovocným nádechem a jemnou mandlovou chutí.


Milky Jinxuan oolong  

Čaj byl sbírán a zpracován ručně v Lishanu na plantáži ve výšce 1600 m.n.m. Barva nálevu je žlutá. Chuť připraveného nálevu je sladká, mléčná, s jemným ovocným nádechem. Výrazná mléčnost je i v dozvuku, který je poměrně dlouhý.

 

Premium Alishan oolong

Čaj byl sbírán a zpracován ručně v Alishanu na plantážích v Zhang Shu Hu. Barva připraveného nálevu je jasná, jantarově žlutá. Chuť připraveného nálevu je hladká, plná, ovocná (broskvové tóny). Dozvuk je déle trvající, sladký až mléčný.


Shanlinchi oolong

Čaj byl sbírán a zpracován ručně. Jedná se o lehce oxidovaný a lehce pečený čaj. Čajová plantáž se nachází v oblasti Long Feng Shan (oblast Shanlinchi) ve výšce okolo 1650 metrů. Barva připraveného nálevu je jasně žlutá. Chuť je velmi osvěžující, sladká, květinová, s delikátním bylinným až mléčným nádechem. Velmi příjemný čaj na pití, který zanechá příjemný pocit v ústech i dlouho po jeho vypití.


Cuifeng oolong

Čaj byl sbírán a zpracován ručně. Jedná se o lehce oxidovaný a lehce pečený čaj. Čajové plantáže nalezneme v nadmořské výšce okolo 2000 metrů. Barva připraveného nálevu je jasně zlatá až žlutá. V nálevu vyluhovaného čaje se kloubí chuť příjemně plná, hladká, elegantní, květinová. Oblast plantáží, kde se pěstuje čaj Cuifeng oolong, nalezneme v blízkosti hory Lishan.


Lishan oolong

Čaj byl sbírán a zpracován ručně. Čaj je pěstován na jedněch z nejvýše položených čajových oblastí ostrova Taiwan (Lishan, oblast Tien Fu). Plantáže najdeme ve výšce okolo 2200 metrů. Barva připraveného nálevu je jasně žlutá až medově žlutá. Chuť připraveného čaje je plná, hladká, svěží s bohatou květinovou a sladkou vůní. Dozvuk je delší, velice příjemný, květinový. Tento čaj je po právu považován za jeden z nejlepších a nejvíce vytříbených čajů vůbec. Je zárukou vynikajícího požitku a prožitku pro všechny milovníky výborných čajů. Jeho příjemná chuť a vůně je jasnou garancí, která mu zaručuje oblíbenost u všech náročných pijáků čaje.


Song Bo Chang Qing oolong

Čaj pěstovaný v oblasti Song Bo Lin, nedaleko města Mingjian, v kraji Nantou. Nadmořská výška je okolo 400 metrů n.m. Jedná se o strojově sbíraný čaj. Je čajem lehce oxidovaným a středně pečeným. Již suchý list uchvátí svoji příjemnou vůní. Ta je velmi intenzivní, příjemně sladká. Barva nálevu je tmavě žlutohnědá. Chuť je plná, nasládlá, ovocná (sušené švestky), příjemně pečená.


Dongding oolong

Tento Dongding se pěstuje v okolí vesnice Dongding ve výšce okolo 900 metrů. Lokalita, kde se pěstuje tento čaj, je jednou z původních míst, kde se čaj Dongding začal pěstovat. Momentálně v naší nabídce najdete tři čaje Dongding. Tento je středně pečený. Vůně nálevu je výrazná, pečená, nasládlá. Chuť připraveného nálevu je výrazněji pečená, ovocná. Dozvuk je delší, pečený a sladký.


Dark Dongding oolong

Tento Dongding se pěstuje v okolí vesnice Dongding ve výšce okolo 900 metrů. Momentálně v naší nabídce najdete tři čaje Dongding. Tento je nejvíce pečený. Je pečený více, než je u čaje typu Dongding obvyklé (pečen asi na 80%). Suchý list voní sladce a po sušených švestkách. Barva nálevu je tmavě hnědá až rubínově hnědá. Chuť připraveného nálevu je výrazně pečená, ovocná (sušená švestka), příjemně opojná, s nádechem jemného bourbonu. Dozvuk je dlouhý, pečený a sladký.


Tie Guan Yin oolong

Čaj, který se pěstuje a sbírá v blízkosti hlavního města Taipei v oblasti Shimen (Taipei county) v nadmořské výšce okolo 300 metrů n.m. Jedná se o středně oxidovaný čaj, který je výrazně pečený. Čaj se peče po dobu dvou až tří týdnů. Celkem se peče okolo 200 hodin! Barva nálevu je tmavě oranžová až tmavě hnědá. Vůně je příjemně pečená, nasládlá. Chuť je výrazně pečená, sladká (sušená švestka) a lehce svíravá.


Red oolong

Pěstuje se v okolí města Taidong. Jedná se o silně oxidovaný (80%) a jemně pečený čaj. Barva nálevu je tmavě červená až hnědá. Chuť čaje je pak hladká s vyzrálou ovocnou až medovou chutí. Dozvuk je velice příjemný, projevují se plné medové tóny. Způsob zpracování umožňuje to, aby byl čaj skladován po delší dobu jako čaj archivní. Je dobré vyzkoušet tento čaj přípravou i ve vodě studené (macerátem).


Shimen Hong Cha

Čaj, který se pěstuje a sbírá v blízkosti hlavního města Taipei v oblasti Shimen (Taipei county) v nadmořské výšce okolo 300 metrů n.m. Černý čaj zpracovávají jednou ročně v létě. Barva připraveného nálevu je tmavě oranžová. Chuť vyluhovaného čaje je plná, hladká s ovocnou (po zahradním a lesním ovoci) a medovou chutí.


Již na konci ledna nám dorazily také tyto čaje:


Gaba Tea

Čaj pěstovaný a zpracovaný v okolí města Mingjian. Nadmořská výška je okolo 400 metrů. Čaj je více oxidovaný (okolo 65%) a jemně pečený (10%) sbíraný strojově. Náš farmář dbá o to, aby péče o čajové keře i pozdější sběr a zpracování splňovaly ty nejvyšší požadavky na kvalitu čaje (organic tea). Barva nálevu je tmavě hnědá. Chuť nálevu je plná, ovocná po meruňkách a zahradním ovoci (ostružiny, maliny). Dozvuk je déle trvající s příjemnými ovocnými tóny. Gaba pomáhá mimo jiné při problémech s vysokým krevním tlakem, zabraňuje křečím, pomáhá při bolestech hlavy, zlepšuje koncentraci.


Dongding Mei Ren oolong  

Čajovou plantáž nalezneme v okolí vesnice Phoenix (Feng Huang) nedaleko města Lugu ve výšce okolo 800 metrů. Lístky pro tento čaj byly sbírány a zpracovány ručně. Čaj je více oxidován (60%) a je více pečený (40%). Barva nálevu je tmavě žlutá. Chuť je plná, hladká, ovocná (tropické ovoce), sladká, výrazně medová. Dozvuk je déle trvající, ovocný až medově sladký. Zpracování tohoto čaje našlo inspiraci v čaji Orientální kráska. Nicméně nejedná se o imitaci Orientální krásky!


Alishan Hong Shui oolong   

Čajovou plantáž nalezneme v Alishanu (oblast Shi Zhuo). Čajové lístky byly sbírány a zpracovány ručně. Čaj je částečně oxidovaný (30-40%), vyznačuje se výraznější pečeností (50-60%). Pečení bylo prováděno tradičním způsobem na pánvi po dobu okolo 60 hodin. Nálev čaje je tmavě žlutý. Pečenost ve vůni je decentní a příjemná. Chuť připraveného nálevu je výrazná, hladká, ovocná, sladká s evidentním pečeným aroma.

 

MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované