MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

www.taiwanskycaj.cz/

 
Rychlé hledání    

Tie Guan Yin oolong

Kultivar: Ying Zhi Hong Xin

Datum sběru: leden 2020

Popis čaje: Čaj, který se pěstuje a sbírá v blízkosti hlavního města Taipei v oblasti Shimen (Taipei county) v nadmořské výšce okolo 300 metrů n.m.

Jedná se o středně oxidovaný čaj, který je výrazně pečený. Čaj se peče po dobu dvou až tří týdnů. Celková doba pečení se pohybuje okolo 200 hodin!

Barva nálevu je tmavě oranžová až tmavě hnědá. Vůně je příjemně pečená, nasládlá. Chuť je výrazně pečená, sladká (sušená švestka) a lehce svíravá.

Charakteristika čaje: Železná Bohyně se na Taiwanu pěstuje v oblasti Muzha (Maokong) a Shimen (New Taipei city).

Čaj pěstovaný na Taiwanu Muzha se liší od čaje pěstovaném v Anxi (Fujien, Čína). Zatímco v Číně se čaj Železná Bohyně většinou nepeče a je lehce oxidován, tak taiwanská varianta tohoto čaje je tmavší a plně pečená. Takto upravená Železná Bohyně se stala synonymem pro taiwanskou variantu tohoto čaje.

Tradičním kutivarem pro zpracování čaje je kultivar Tie Guan Yin. Tento kultivar je velmi náročný na pěstování a ošetřování. Proto většina farmářů v oblasti, včetně toho našeho, používá pro zpracování čaje kultivar Ying Zhi Hong Xin.

VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI. OMLOUVÁME SE, ALE TENTO ČAJ JE MOMENTÁLNĚ VYPRODÁN. KVŮLI PROBLÉMŮM S DOPRAVOU Z TAIWANU NEJSME SCHOPNI ŘÍCÍ, KDY ČAJ BUDE OPĚT K DOSTÁNÍ.

MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované