MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

www.taiwanskycaj.cz/

 
Rychlé hledání    

Začátek léta s čerstvými taiwanskými čaji!

Akorát nám dorazila zásilka čajů z Taiwanu! Většina čajů byla sklizena v jarních měsících (duben, květen). Dorazil také čaj ze zimní sklizně (to proto, že jarní sklizeň daného čaje není moc dobrá).

A na které čaje se můžete tedy těšit? (Pokud kliknete na název čaje, otevře se Vám celý článek k danému čaji. Pod obrázkem pak najdete ceny, za které si čaj můžete zakoupit).

 

Dorazilo nám několik světlých oolongů. Pro letní období jistě ideální čaje pro přípravu.

 

Si Ji Chun - Four Season Spring oolong

Datum sběru: duben 2019 (jarní sklizeň)

Čaj byl sklizen 20.4. Připravený nálev má zlatavou až světle zelenou barvu. Vůně je plná, květinová. Chuť nálevu je svěží, lehce květinová, hladká, příjemně sladká s výrazným intenzivním, příjemně osvěžujícím dozvukem. Velmi příjemný na popíjení. Chutí vzdáleně připomíná čínskou Tie Guan Yin. Ve své cenové kategorii je tenhle čaj bezesporu tou nejlepší volbou.


Jinxuan oolong

Datum sběru: květen 2019 (jarní sklizeň)

Náš Jinxuan oolong byl sbírán a zpracován ručně. Pochází z Alishanu, kde čajové lístky byly pěstovány na plantáži ve výšce 1200 m.n.m. Barva nálevu je žlutá. Vůně je svěží, jemně mléčná, ovocná (maliny). Chuť připraveného nálevu je sladká, mléčná, s jemným ovocným nádechem a jemnou mandlovou chutí.


Milky Jinxuan oolong  

Datum sběru: květen 2019

Čaj byl sbírán a zpracován ručně v Lishanu na plantáži ve výšce 1600 m.n.m. Barva nálevu je žlutá. Vůně je svěží, výrazně mléčná až máslová, ovocná (maliny). Chuť připraveného nálevu je sladká, mléčná, s jemným ovocným nádechem. Výrazná mléčnost je i v dozvuku, který je poměrně dlouhý.


Premium Alishan oolong

Datum sběru: květen 2019 (jarní sklizeň)

Čaj byl sbírán a zpracován ručně 1.5 v Alishanu na plantážích v Zhang Shu Hu. Jedná se o jemně oxidovaný a jemně pečený čaj. Barva připraveného nálevu je jasná, jantarově žlutá. Vůně je velmi intenzivní, příjemně sladká, plná, ovocná (po broskvích) se sladce kořeněnými tóny. Chuť připraveného nálevu je hladká, plná, ovocná (broskvové tóny). Dozvuk je déle trvající, sladký až mléčný.


Shanlinchi oolong

Datum sběru: leden 2019 (zimní sklizeň)

Čaj byl sbírán a zpracován ručně. Jedná se o lehce oxidovaný a lehce pečený čaj. Čajová plantáž se nachází v oblasti Long Feng Shan (oblast Shanlinchi) ve výšce okolo 1650 metrů. Barva připraveného nálevu je jasně žlutá. Vůně je plná, hladká, květinová s jemnými tóny bylinek. Chuť je velmi osvěžující, sladká, květinová, s delikátním bylinným až mléčným nádechem. Velmi příjemný čaj na pití, který zanechá příjemný pocit v ústech i dlouho po jeho vypití.


Cuifeng oolong

Datum sběru: květen 2019 (jarní sklizeň)

Čaj byl sbírán a zpracován ručně 3. 5. 2019. Jedná se o lehce oxidovaný a lehce pečený čaj. Čajové plantáže nalezneme v nadmořské výšce okolo 2000 metrů. Barva připraveného nálevu je jasně zlatá až žlutá. Vůně je svěží, ovocná, plná. V nálevu vyluhovaného čaje se kloubí chuť příjemně plná, hladká, elegantní, květinová. Oblast plantáží, kde se pěstuje čaj Cuifeng oolong, nalezneme v blízkosti hory Lishan, v kraji Nantou.


Dále nám dorazil i pečený oolong sbíraný a zpracovaný nedaleko vesnice Dongding. Z našich Dongdingů je tím nejméně pečeným.


Dongding Fenghuang oolong

Datum sběru: duben 2019

Zpracován byl 25.4. Čaj se pěstuje v okolí vesnice Fénix (Fenghuang) ve výšce okolo 1000 metrů, kterou nalezneme v blízkosti města Lugu, v kraji Nantou. Lokalita, kde se pěstuje tento čaj, je jednou z původních míst, kde se čaj Dongding začal pěstovat. Momentálně v naší nabídce najdete tři čaje Dongding. Tento je z nich nejméně pečený. Nálev tohoto čaje je jasně žlutý. Vůně nálevu je výrazná, pečená (pečenost je sladká, piškotová). Pečenost ve vůni je decentní a příjemná. Chuť připraveného nálevu je výrazná, hladká, ovocná, s evidentním pečeným aroma (příjemně sladké až piškotové tóny).


A konečně dorazil oblíbený tmavý oolong, jehož stupeň oxidace má již blízko k čajům černým.

Hong oolong

Datum sběru: květen 2019

Čaj byl sbírán a zpracován v Lishanu. Plantáže nalezneme ve výšce 1600 metrů. Je silně oxidován a jemně pečený. Vůně nálevu je sladká, ovocná (zralé ovoce), medová. Chuť nálevu je jemně pečená, medová, ovocná (zralé ovoce), plná. Dozvuk je delší, pečený a jemně nasládlý.


Pokud jste naše čaje ještě neměli možnost vyzkoušet, doporučujeme vám nákup čajových vzorků. Vzorky balíme po 10 gramech. Pokud si zakoupíte šest a více vzorků, nebudete platit poštovné. To zůstane v naší režii. Zaplatíte tedy cenu pouze za vzorky.

 

MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované