MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

www.taiwanskycaj.cz/

 
Rychlé hledání    

ZÁSILKA OČEKÁVANÝCH ČAJŮ JIŽ DORAZILA!!!

I uprostřed léta doplňujeme zásoby čajů, které jste si oblíbili. Momentálně nám dorazila zásilka šesti čajů z letošních sklizní. Potěšeni budou zejména ti z vás, kteří našli zalíbení ve světlejších oolonzích. Kromě těchto čajů nám dorazil i pečený Dongding z vesnice Fénix.

Níže v tomto článku se dozvíte pár informací k těmto čajům. Pro více informací o jednotlivých čajích klikněte na jejich název.

 

Si Ji Chun - Four Season Spring oolong

Čaj byl sklizen 10.4. Připravený nálev má zlatavou až světle zelenou barvu. Vůně je plná, květinová. Chuť nálevu je svěží, lehce květinová, hladká, příjemně sladká s výrazným intenzivním, příjemně osvěžujícím dozvukem. Velmi příjemný na popíjení. Chutí vzdáleně připomíná čínskou Tie Guan Yin. Ve své cenové kategorii je tenhle čaj bezesporu tou nejlepší volbou.

 

Premium Alishan oolong

Čaj byl sbírán a zpracován ručně 5.5 v Alishanu na plantážích v Zhang Shu Hu. Jedná se o jemně oxidovaný a jemně pečený čaj. Barva připraveného nálevu je jasná, jantarově žlutá. Vůně je velmi intenzivní, příjemně sladká, plná, ovocná (po broskvích) se sladce kořeněnými tóny. Chuť připraveného nálevu je hladká, plná, ovocná (broskvové tóny). Dozvuk je déle trvající, sladký až mléčný.


Shanlinchi oolong

Čaj byl sbírán a zpracován ručně 20.5. Jedná se o lehce oxidovaný a lehce pečený čaj. Čajová plantáž se nachází v oblasti Long Feng Shan (oblast Shanlinchi) ve výšce okolo 1650 metrů. Barva připraveného nálevu je jasně žlutá. Vůně je plná, hladká, květinová s jemnými tóny bylinek. Chuť je velmi osvěžující, sladká, květinová, s delikátním bylinným až mléčným nádechem. Velmi příjemný čaj na pití, který zanechá příjemný pocit v ústech i dlouho po jeho vypití.

 

Lishan oolong

Čaj byl sbírán a zpracován ručně 31.5. Čaj je pěstován na jedněch z nejvýše položených čajových oblastí ostrova Taiwan (Lishan, oblast Tien Fu). Plantáže najdeme ve výšce okolo 2200 metrů. Barva připraveného nálevu je jasně žlutá až medově žlutá. Vůně je velice příjemná, svěží, s květinovými tóny. Chuť připraveného čaje je plná, hladká, svěží s bohatou květinovou a sladkou vůní. Dozvuk je delší, velice příjemný, květinový. Tento čaj je po právu považován za jeden z nejlepších a nejvíce vytříbených čajů vůbec. Je zárukou vynikajícího požitku a prožitku pro všechny milovníky výborných čajů. Jeho příjemná chuť a vůně je jasnou garancí, která mu zaručuje oblíbenost u všech náročných pijáků čaje.


La La Shan oolong                                              

Čaj byl sbírán a zpracován v La La Shanu v nadmořské výšce okolo 1800 metrů 28.5. La La Shan najdeme v kraji Taoyuan (Fuxing District). Barva připraveného nálevu je jasně žlutá. Vůně je velice příjemná, svěží, s ovocnými tóny. Chuť připraveného nálevu je plná, hladká, svěží s bohatou sladkou a ovocnou chutí. Převládají velmi příjemné broskvové tóny. Ty jsou velmi líbivé. Vydrží poměrně dlouho i v dozvuku. Čajové plantáže v La La Shanu jsou svojí rozlohou poměrně malé. Pěstování čaje se zde věnuje jen velmi málo farmářů. Nicméně čaje z této oblasti jsou považovány za jedny z nejlepších na Taiwanu. Mohou skvěle konkurovat i čajům, které se sklízejí ve vyšších polohách (Lishan oolong, Cuifeng oolong, apod.). Pro mnohé je čaj La La Shan dokonce tím nejlepším možným taiwanským oolongem vůbec.


Dongding Fenghuang oolong 

Zpracován byl 28.4. Čaj se pěstuje v okolí vesnice Fénix (Fenghuang) ve výšce okolo 1000 metrů, kterou nalezneme v blízkosti města Lugu, v kraji Nantou. Lokalita, kde se pěstuje tento čaj, je jednou z původních míst, kde se čaj Dongding začal pěstovat. Momentálně v naší nabídce najdete tři čaje Dongding. Tento je z nich nejméně pečený. Nálev tohoto čaje je jasně žlutý. Vůně nálevu je výrazná, pečená (pečenost je sladká, piškotová). Pečenost ve vůni je decentní a příjemná. Chuť připraveného nálevu je výrazná, hladká, ovocná, s evidentním pečeným aroma (příjemně sladké až piškotové tóny).

 

MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované