MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

www.taiwanskycaj.cz/

 
Rychlé hledání    

ZÁSILKA ČERSTVÝCH ČAJŮ PRÁVĚ DORAZILA!!!

Právě nám dorazily dva čaje, které byly sklizeny v tomto měsíci - listopadu.

 

Gaba Tea

Čaj se pěstuje a sklízí v oblasti města Mingjian, v kraji Nantou. Nadmořská výška je okolo 400 metrů n.m. 

Barva nálevu je tmavě hnědá. Vůně nálevu je velmi příjemná,  medově sladká. Vnímat lze velmi příjemné ovocné meruňkové tóny. Chuť nálevu je plná, robustní, medová až ovocná po meruňkách či ostružinách. Dozvuk je déle trvající s příjemnými medovými tóny.

Čaj typu Gaba byl objeven před více než dvaceti lety japonskými výzkumníky. Ti při hledání přírodní metody, jak uchovávat potraviny, objevili čaj, který obsahuje více Gaba prvků než jakékoliv jiné druhy čaje. Každý čaj obsahuje určité množství této kyseliny. Obvykle nepřesahuje množství 30mg na 100 gramů. Aby bylo možné zvát čaj čajem Gaba, musí mít tento čaj obsah této kyseliny minimálně 150mg/100 gramů čaje.

Pro svoje léčebné účinky začala být GABA populární i na Taiwanu, kde se začala také pěstovat. Gaba pomáhá mimo jiné při problémech s vysokým krevním tlakem, zabraňuje křečím, pomáhá při bolestech hlavy, zlepšuje koncentraci.


Song Bo Chang Qing oolong

Čaj se pěstuje a sklízí v oblasti Songbo nedaleko města Mingjian, v kraji Nantou. Nadmořská výška je okolo 400 metrů n.m. Jedná se o pečený čaj.

Barva nálevu je tmavě žlutohnědá. Chuť  je plná, nasládlá. Ucítíte lehce kávovité až pražené tóny, v dozvuku pak také ovocné tóny (švestka). Dozvuk je déle trvající s příjemnými pečenými až lehce trpkými tóny.

Oblast Songbo leží nedaleko města Mingjian.  Je vyhlášenou lokalitou v okolí. Díky kvalitní půdě a počasí se zde pěstují čaje vynikající kvality.

 

 

MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované