MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

www.taiwanskycaj.cz/

 
Rychlé hledání    

ZÁSILKA TAIWANSKÝCH ČAJŮ DORAZILA!!!

Po menším zdržení dorazila zásilka očekávaných taiwanských čajů. Můžete se těšit na dvě novinky.

 

Milky Jinxuan oolong 

Čaj byl sbírán a zpracován ručně v Lishanu na plantáži ve výšce 1600 m.n.m. 17. května. Barva nálevu je žlutá. Vůně je svěží, výrazně mléčná až máslová, ovocná (maliny). Chuť připraveného nálevu je sladká, mléčná, s jemným ovocným nádechem. Výrazná mléčnost je i v dozvuku, který je poměrně dlouhý.

 

ER MEI ORIENTAL BEAUTY  

Mezi nejcennější oblasti pro pěstování čaje Oriental Beauty (Bai Hao oolongu, chcete-li), je považováno okolí města Beipu. Ještě cennější oblastí je pak považována vesnice Er Mei, která leží v jeho blízkosti. Pro zpracování čaje byly použity jen vrchní lístky a pupeny, které byly sbírány a zpracovány 29. června. Lístky byly pečlivě sbírány a zpracovány ručně. Čaj je více oxidován. Barva nálevu je proto tmavší. Jantarová až oranžově-hnědá. Zahřáté lístky voní příjemně sladce. Po tropickém a zralém ovoci. Chuť připraveného nálevu je velice jemná, hladká, jemně medová až ovocná (zralé ovoce, tropické ovoce). Dozvuk je poměrně dlouhý.

 

Čerstvou  sklizní jsme doplnili u oblíbeného čaje

Hong oolong

Čaj byl sbírán a zpracován v Lishanu 4. června. Plantáže nalezneme ve výšce 1600 metrů. Je silně oxidován a jemně pečený. Vůně nálevu je sladká, ovocná (zralé ovoce), medová. Chuť nálevu je jemně pečená, medová, ovocná (zralé ovoce), plná. Dozvuk je delší, pečený a jemně nasládlý. Oproti loňské sklizni je tento čaj medovější. Doporučujeme vyzkoušet!


Podařilo se nám doplnit zásoby čaje DARK DONGDING OOLONG z loňské sklizně (letošní nebyla tak dobrá jako loňská).

 

Pro více informací o těchto čajích klikněte na jejich název. otevře se vám stránka, kde se o vybraném čaji dozvíte více.

MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované