MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

www.taiwanskycaj.cz/

 
Rychlé hledání    

Zásilka čajů z Taiwanu nám právě dorazila!

Pro všechny z Vás, kteří si oblíbili taiwanské čaje, máme milou zprávu.

Dorazily nám čaje z čerstvých zimních sklizní. Kromě čajů z čerstvých sklizní nám rovněž dorazilo několik novinek, které jsme v naší nabídce ještě neměli (kliknutím na název vámi vybraného čaje se vám otevře článek o něm).

Čaje ze zimní sklizně byly sklizeny v říjnu.

 

Si Ji Chun - Four Season Spring oolong

Čaj byl sbírán 29 října. Chuť nálevu je svěží, lehce květinová, hladká, příjemně sladká s výrazným intenzivním, příjemně osvěžujícím dozvukem. Velmi příjemný na popíjení. Ve své cenové kategorii je tenhle čaj bezesporu tou nejlepší volbou. Je ideální k celodennímu popíjení.


Premium Alishan oolong

Čaj byl sbírán a zpracován v Alishanu na plantážích v Zhang Shu Hu. Sběr lístků této sklizně byl proveden 23 října. Chuť připraveného nálevu je hladká, plná, ovocná (broskvové tóny). Dozvuk je déle trvající, sladký až mléčný. Alishan oolong patří mezi jeden z nejvíce proslulých čajů pocházejících z Taiwanu.


Shanlinchi oolong

Čaj byl sbírán 24 října. Čajová plantáž se nachází v oblasti Long Feng Shan. Chuť připraveného nálevu je velmi osvěžující, sladká, květinová, s delikátním bylinným až mléčným nádechem. Velmi příjemný čaj na pití, který zanechá příjemný pocit v ústech i dlouho po jeho vypití.


Cuifeng oolong

Čaj sbíraný 25 října. Čajové plantáže nalezneme v nadmořské výšce okolo 2000 metrů. Barva připraveného nálevu je jasně zlatá až žlutá. Oblast plantáží, kde se pěstuje čaj Cuifeng oolong, nalezneme v blízkosti hory Lishan. Oblasti, jež se řadí mezi jedny z nejvíce ceněných čajových plantáží nejen na ostrově Taiwan.


Lishan oolong

Čaj byl sbírán 22 října. Tento čaj je po právu považován za jeden z nejlepších a nejvíce vytříbených čajů vůbec. Je zárukou vynikajícího požitku a prožitku pro všechny milovníky výborných čajů. Jeho příjemná chuť a vůně je jasnou garancí, která mu zaručuje oblíbenost u všech náročných pijáků čaje.


Cueiluan oolong - NOVINKA

Tento čaj najdete v naší nabídce poprvé! Lokalita, kde se čaj pěstuje, leží nedaleko hory Lishan. Podobně jako čaj Cuifeng oolong, který již nabízíme po několik let. Čajové plantáže nalezneme v nadmořské výšce okolo 2000 metrů.


Jinxuan oolong - NOVINKA

Čaj Jinxuan oolong jsme již v nabídce měli. Tento ale pochází z hory Lishan, kde byl sbírán ve výšce 1600 metrů. Jedná se o jarní sklizeň.


Hong oolong - NOVINKA

I tento čaj jsme již v nabídce měli. Farmář změnil způsob zpracování. Výsledný čaj je více pečený, než tomu bylo dříve. Čaj byl sbírán a zpracován v červenci na hoře Lishan.


Baihao oolong - NOVINKA

Je čajem, který byl sbírán v okolí vesnice Er Mei. Tu najdeme nedaleko města Beipu v kraji Hsinchu. Vesnice Er Mei patří mezi nejlepší lokality, kde se tento druh čaje pěstuje a zpracovává.

Dorazily nám také tři čaje Dongding. Všechny tři byly sbírány a zpracovány letos v květnu. První z nich je méně pečený. Druhý je pečený tradičně. Třetí je pečen výrazně.


Dongding Fenghuang oolong

Jedná se o čaj Dongding, který jsme od našeho farmáře již dříve měli v nabídce. Čaj byl sbírán a zpracován v květnu v okolí vesnice Fenghuang (Fénix).


Dongding oolong - NOVINKA

Druhý Dongding v naší nabídce!! Tento byl sbírán a zpracován v květnu nedaleko vesnice Dongding. Je pečenější, než Dongding předešlý.


Dark Dongding oolong - NOVINKA

Je našim třetím Dongdingem v nabídce!!! Byl sbírán nedaleko vesnice Dongding. Oproti předchozím dvěma čajům je výrazně pečený.


MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované