MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

www.taiwanskycaj.cz/

 
Rychlé hledání    

Právě nám dorazil oolong z Lishanu a černý čaj z Alishanu!

Pro ty z Vás, co rádi popíjejí oolongy, máme nyní v nabídce světlý oolong pocházející z Lishanu. Pro ty z Vás, co mají rádi černé čaje, máme po delší době v nabídce černý čaj z Alishanu (pokud kliknete na název vámi vybraného čaje, otevře se vám článek k danému čaji).


Lishan oolong

Čaj byl sbírán a zpracován ručně 3.5. Jedná se o jarní sklizeň tohoto čaje. Čaj je pěstován na jedněch z nejvýše položených čajových oblastí ostrova Taiwan (Lishan, oblast Tien Fu). Plantáže najdeme ve výšce okolo 2200 až 2400 metrů. Barva připraveného nálevu je jasně žlutá až medově žlutá. Vůně je velice příjemná, svěží, s květinovými tóny. Chuť připraveného čaje je plná, hladká, svěží s bohatou květinovou a sladkou vůní. Dozvuk je delší, velice příjemný, květinový. Tento čaj je po právu považován za jeden z nejlepších a nejvíce vytříbených čajů vůbec. Je zárukou vynikajícího požitku a prožitku pro všechny milovníky výborných čajů. Jeho příjemná chuť a vůně je jasnou garancí, která mu zaručuje oblíbenost u všech náročných pijáků čaje.


Alishan Hong Cha                               

I v oblasti Alishanu začíná být populární zpracovávání černých čajů. Zejména pak v letních měsících. Náš čaj byl sbírán a zpracován v oblasti Fen Qi Hu v Alishanu 5. května. Čajové lístky byly pečlivě sbírány a zpracovány  ručně. Oproti jiným černým čajům v naší nabídce je tento čaj zpracován do pravidelných kuliček (tak, jak to známe u oolongů). Barva připraveného nálevu je tmavě oranžová až hnědá. Ve vůni se projevují  hladké, plné, ovocné a medové tóny. Chuť vyluhovaného čaje je plná, hladká s výraznou ovocnou a medovou chutí.

MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované