MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

www.taiwanskycaj.cz/

 
Rychlé hledání    

Dong Fang Mei Ren oolong

Kultivar: Qingxin Dapan

Datum sběru: červen 2019

Popis čaje: Tento čaj pochází ze severní části ostrova Taiwan. Lístky byly pečlivě sbírány na plantážích nedaleko vesnice Er Mei, kterou najdeme v blízkosti městečka Beipu v kraji Hsinchu. Nadmořská výška plantáží je okolo 500 metrů. Městečko Beipu, a hlavně vesnice Er Mei, jsou považovány za nejlepší lokality pro pěstování tohoto druhu čaje.

Jedná se o více oxidovaný čaj, kdy stupeň oxidace je kolem 70 - 80%.

Barva nálevu má jantarově oranžovou barvu. Vůně nálevu je příjemně sladká, ovocná (zralé ovoce), jemně medová. Chuť nálevu je hladká, sladce medová, ovocná (po zralém ovoci). Dozvuk je delší, sladce medový.

Charakteristika čaje: Jedná se o výjimečně dobrý čaj, který je znám zejména pro svoji přirozenou a charakteristickou chuť. Pro tento čaj se používá spousta názvů. Mezi nejznámější patří Oriental Beauty, Baihao oolong, Orientální kráska, Kráska z východu, Dong Fang Mei Ren. Oblast pěstování tohoto čaje je velká. Zahrnuje oblasti v okolí měst Hsinchu, Beipu, Ermei, Taoyuan a Miaoli. Na mnoha místech Taiwanu, ale i v zahraničí se vyrábí velké množství napodobenin tohoto čaje.

Při přípravě tohoto čaje se používá oproti jiným oolongům chladnější voda. Okolo 85 °C. První nálev se louhuje na dobu jedné minuty. Při dalším nálevu se přidává doba louhování vždy o 10 sekund déle oproti předchozímu nálevu. Tímto způsobem je čaj možno zalít minimálně 5 - 7 krát.

UPOZORŇUJEME, ŽE TENTO ČAJ JE V NABÍDCE SPECIÁLNĚ PRO ČLENY MING EXCLUSIVE. POKUD NEJSTE ČLENY, MŮŽETE SI ZAKOUPIT POUZE VZOREK TOHOTO ČAJE.Objednávka

Varianta zboži: Počet kusů:


MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované