MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

www.taiwanskycaj.cz/

 
Rychlé hledání    

Jarní sklizně čajů z Taiwanu právě dorazily!

Pro všechny z Vás, kteří si oblíbili taiwanské čaje máme milou zprávu. Dorazilo nám celkem sedm čajů v čerstvých jarních sklizních.

A které čaje to jsou?

 

Si Ji Chun - Four Season Spring oolong

Čaj pochází z plantáží v kraji Nantou. Čaj je sbírán strojově. Jedná se o lehce oxidovaný a jemně pečený čaj. Připravený nálev má zlatavou až světle zelenou barvu. Vůně je plná, květinová. Chuť nálevu je svěží, lehce květinová, hladká, příjemně sladká s výrazným intenzivním, příjemně osvěžujícím dozvukem. Velmi příjemný na popíjení. Chutí vzdáleně připomíná čínskou Tie Guan Yin. Ve své cenové kategorii je tenhle čaj bezesporu tou nejlepší volbou. Je ideální k celodennímu popíjení.


Premium Alishan oolong

Čaj byl sbírán a zpracován v Alishanu na plantážích v Zhang Shu Hu ve výšce okolo 1800 m.n.m. Jedná se o jemně oxidovaný a jemně pečený čaj. Barva připraveného nálevu je jasná, jantarově žlutá. Vůně je velmi intenzivní, příjemně sladká, plná, ovocná (po broskvích) se sladce kořeněnými tóny. Chuť připraveného nálevu je hladká, plná, ovocná (broskvové tóny). Dozvuk je déle trvající, sladký až mléčný. Alishan oolong patří mezi jeden z nejvíce proslulých čajů pocházejících z Taiwanu.


Shanlinchi oolong

Jedná se o lehce oxidovaný a lehce pečený čaj. Čajová plantáž se nachází v oblasti Long Feng Shan (oblast Shanlinchi) ve výšce okolo 1650 metrů. Barva připraveného nálevu je jasně žlutá. Vůně je plná, hladká, květinová s jemnými tóny bylinek. Chuť je velmi osvěžující, sladká, květinová, s delikátním bylinným až mléčným nádechem. Velmi příjemný čaj na pití, který zanechá příjemný pocit v ústech i dlouho po jeho vypití.


Cuifeng oolong

Čajové plantáže nalezneme v nadmořské výšce okolo 2000 metrů. Barva připraveného nálevu je jasně zlatá až žlutá. Vůně je svěží, ovocná, plná. V nálevu vyluhovaného čaje se kloubí chuť příjemně plná, hladká, elegantní, květinová. Oblast plantáží, kde se pěstuje čaj Cuifeng oolong, nalezneme v blízkosti hory Lishan, v kraji Nantou. Oblasti, jež se řadí mezi jedny z nejvíce ceněných čajových plantáží nejen na ostrově Taiwan, ale i na celém světě. Cuifeng je polohou níž  než hora Lishan. Díky tomu je čaj Cuifeng oolong  levnější oproti  Lishan oolongu.

 

Pomelo oolong                                                             

Čaj byl sbírán a zpracován ručně 15. 4. 2017. Pěstuje se v oblasti města Hualien. Barva nálevu hotového čaje je světle žlutá až zlatá. Vůně je svěží, hladká. Při pití se projeví sladké tóny a zejména v prvních třech nálevech velmi intenzivní chuť pomelových  květů. Kombinace čajových lístků a květů dělá čaj velice příjemným a uklidňujícím nápojem na popíjení. Jedná se o čajovou specialitu farmáře z oblasti města Hualien. Zachutná zejména ženám a těm, co mají v oblibě jasmínové čaje.

 

Red oolong

Čaj byl sbírán a zpracován ručně 6. 5. 2017. Pěstuje se v okolí města Taidong. Jedná se o silně oxidovaný a jemně pečený čaj. Barva nálevu je tmavě červená až hnědá. Vůně připraveného nálevu je sladká, ovocná s medovým nádechem. Chuť čaje je pak hladká s vyzrálou ovocnou až medovou chutí. Dozvuk je velice příjemný, projevují se plné medové tóny. Je dobré vyzkoušet tento čaj přípravou i ve vodě studené (macerátem).

 

Honey Black tea 

Po dvou letech jsme opět dovezli oblíbený černý čaj z kraje Hualien. Barva připraveného nálevu je tmavě oranžová až hnědá. Ve vůni se projevují  hladké, plné, ovocné a medové tóny. Chuť vyluhovaného čaje je plná, hladká s výraznou ovocnou a medovou chutí. K dosažení typické medové chuti  je potřeba, aby byly lístky  před sklizní ‚navštíveny‘  hmyzem Jacobiasca formosana, který lístky nakousává. Takto narušené lístky poté oxidují již přímo na čajovém keři.

 

MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované