MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

www.taiwanskycaj.cz/

 
Rychlé hledání    

Letošní sklizně čajů z Taiwanu právě dorazily!

Pro všechny z Vás, kteří si oblíbili čaje Gabu a Song Bo Chang Qing oolong, můžeme s radostí oznámit, že tyto čaje jsou již opět k dostání. Kromě těchto dvou oblíbených čajů nám dorazil i čaj Dongding Mei Ren oolong.

Všechny tyto čaje byly sklizeny letos v květnu.

 

Song Bo Chang Qing oolong                                    

Pečený čaj, který se pěstuje a zpracovává v okolí města Mingjian. Nadmořská výška plantáží je okolo 400 metrů n.m. Jedná se o strojově sbíraný čaj. Je čajem lehce oxidovaným a středně pečeným. Již suchý list uchvátí svoji příjemnou vůní. Ta je velmi intenzivní, příjemně  pečená a sladká. Barva nálevu je tmavě žlutohnědá. Chuť je plná, nasládlá, ovocná (sušené švestky), příjemně pečená. Oblast Song Bo Lin je vyhlášenou lokalitou pro pěstování kultivaru Si Ji Chun.


Gaba Tea                                                                   

I tento čaj se pěstuje a zpracovává v okolí města Mingjian. Čaj je více oxidovaný a jemně pečený sbíraný strojově. Náš farmář dbá o to, aby péče o čajové keře i pozdější sběr a zpracování splňovaly ty nejvyšší požadavky na kvalitu čaje (organic tea). Barva nálevu je tmavě hnědá. Vůně nálevu je velmi příjemná, ovocná (meruňky, zahradní ovoce), sladká. Chuť nálevu je plná, ovocná po meruňkách a zahradním ovoci (ostružiny, maliny). Dozvuk je déle trvající s příjemnými ovocnými tóny. Gaba pomáhá mimo jiné při problémech s vysokým krevním tlakem, zabraňuje křečím, pomáhá při bolestech hlavy, zlepšuje koncentraci.


Dongding Mei Ren oolong  

Čaj, který jsme měli v nabídce naposledy asi před rokem. Čajovou plantáž nalezneme v okolí vesnice Phoenix (Feng Huang) nedaleko města Lugu ve výšce okolo 800 metrů. Lístky pro tento čaj byly sbírány a zpracovány ručně. Čaj je více oxidován a je i více pečený.  Barva nálevu je tmavě žlutá. Vůně je příjemně sladká, ovocná (tropické ovoce), příjemně medová. Chuť je plná, hladká, ovocná (tropické ovoce), sladká, výrazně medová. Dozvuk je déle trvající, ovocný až medově sladký. Zpracování tohoto čaje našlo inspiraci v čaji Orientální kráska. Nicméně nejedná se o imitaci Orientální krásky!

 

MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované