MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

www.taiwanskycaj.cz/

 
Rychlé hledání    

Vybráno z FB (3.prosince 2015) – La La Shan oolong

Rozhodli jsme se vybrané články, které jinak můžete najít na našem facebookovém profilu, umisťovat i sem. Na náš web...

 

Když jsme v létě zavítali po delším čase na Taiwan, jedním z míst, které jsme plánovali navštívit, byl - La La Shan (拉拉山). Slovo La La pochází z jazyka původních obyvatel ostrova. Aboriginců skupiny Tayal. V jejich jazyce La La znamená hezký.

Hory La La (Shan) najdeme v kraji Taoyuan (Fuxing District). My se do hor vydali právě z města Taoyuan. Cesta trvala úctyhodné tři hodiny. A jednalo se o náročnou cestu. Spousta zatáček, náročné stoupání...

Výsledek ale stál zato. Po náročné cestě jsme byli farmářem pozváni na oběd. Jak je na Taiwanu zvykem. Na stole bylo několik mís a talířů vynikajících jídel.

Po jídle jsme zavítali na plantáže. Ty můžete, alespoň z části, uvidět na přiložených fotkách.

Plantáže v La La Shanu jsou svým rozsahem poměrně malé. I farmářů, kteří se zde věnují čaji je jen pár (rozhodně to zde nevypadá jako v Alishanu, v okolí Dongdingu, apod., kde se čajové plantáže nacházejí snad na každém volném místě).

Poté, co jsme se dostatečně nabažili pohledem na čajové plantáže, jsme zavítali do farmářova domu. Kde jsme se věnovali, jak jinak, pití čaje!

Již před návštěvou La La Shanu jsme měli možnost vyzkoušet několik čajů zpracovaných v těchto horách (pečenější, ale také černý čaj). Tento den jsme zasvětili popíjení světlejších oolongů. Ty v chuti byly velmi jemné. Chutnaly sladce. Co nás nejvíce nadchlo, byla příjemná, líbivá chuť po květech broskví.

Po vypití těchto výtečných čajů rozumíme tomu, proč taiwanští milovníci čaje, když mají možnost, dají přednost pití tohoto čaje před pitím čaje z Lishanu.

Vzhledem k tomu, že čajových plantáží je v La La Shanu velice poskrovnu, tak je velice náročné získat tento čaj i na samotném ostrově Taiwan. Natož mimo tento ostrov!

Proto jsme rádi, že se nám podařilo přivézt La La Shan oolong do České republiky!

Více o tomto čaji se dozvíte na našem webu (www.taiwanskycaj.cz). Kde si jej můžete i zakoupit. Třeba jen jako vzorek (vzorky balíme po 10 gramech. Pokud si zakoupíte alespoň šest různých vzorků, poštovné zůstane v naší režii).

MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované