MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

www.taiwanskycaj.cz/

 
Rychlé hledání    

Vybráno z FB (10.listopadu 2015): Město Jiufen

Rozhodli jsme se vybrané články, které jinak můžete najít na našem facebookovém profilu, umisťovat i sem. Na náš web .

Třetí naše zastavení po místech, která doporučujeme k pití čaje na Taiwanu, bude věnováno malému městečku. Městu Jiufen. Jedná se o bývalé hornické město, ve kterém se těžilo zlato. Dnes. Populární místo na víkendové nakupování a jedení (oblíbené to záliby na Taiwanu). Zejména pro návštěvníky z města Taipei. Město Jiufen je totiž poměrně nedaleko. Je tedy ideálním místem pro jednodenní výlet z Taipei.

Uličky v Jiufenu jsou poměrně úzké. Tak úzké, že do mnohých se ani autem nedostanete. Navíc o víkendu, kdy město nejvíce ožívá, je zde opravdu rušno.

V Jiufenu narazíte na velkou spoustu obchodů, restaurací, ale hlavně - čajoven!

Každá z místních čajoven nabízí do desíti taiwanských čajů. Vzájemně se od sebe čajovny liší svým vzhledem a designem. V každé z nich si čaj připravíte poněkud jiným, odlišným způsobem. Jen jedno mají tyto čajovny společné. Vysokou cenu za nabízené čaje. Pokud si budete chtít dopřát čaj v některé z nich tak počítejte, že za čaj zaplatíte několik stokorun.

Na druhou stranu si v čajovnách nemusíte dopřát jen čaj, ale i jiné nápoje. Ty bývají cenově příznivější. A také jídlo. Takže pokud nechcete utrácet velké peníze za čaj, můžete si objednat z velkého výběru jídel. A zatím, co se bude vaše jídlo připravovat, si jen vychutnávat příjemnou atmosféru těchto čajoven.

 

MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované