MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

www.taiwanskycaj.cz/

 
Rychlé hledání    

Vybráno z FB (2.listopadu 2015): Maokong

Rozhodli jsme se vybrané články, které jinak můžete najít na našem facebookovém profilu, umisťovat i sem. Na náš web.


Jestli jste již přesyceni velkoměstem (Taipei), dá se velmi rychle dostat do Maokongu. Kopcovitá krajina ležící v dosahu města Taipei. Alespoň na chvíli si odpočinout od velkoměsta! Od spousty lidí ale bohužel ne. Díky tomu, že se sem dá dostat pomocí lanovky, je tu velmi rušno.

Tato oblast je známá pro pěstování čaje Tie Guan Yin - Železné bohyně. Pokud byste jej rádi zakoupili, ptejte se po čaji: Muzha Tie Guan Yin. Typické pro tento taiwanský čaj je velký stupeň pečenosti. Jedná se o nejvíce pečený taiwanský čaj. Pokud čajoví mistři provádějí pečení poctivě, trvá až dva měsíce.

Oblast Maokongu je oblíbená pro velké množství čajoven. Je jich tu několik desítek. Vybere si proto jistě každý... Čajovny se zaplní většinou k večeru. Lidé zde velmi rádi pozorují západ slunce.

My jsme skončili také v jedné. I když bylo poměrně horko, vybrali jsme si pro čajování venkovní stůl. Z mramoru.

Výhled od našeho stolu byl naprosto skvostný. V dálce bylo vidět město se svou dominantou. Budovou zvanou Taipei 101.

Výběr čajů je tradiční pro čajovny na Taiwanu. Tedy. K výběru je možné si vybrat tak do deseti čajů. Většinou se jedná o taiwanské čaje (v této čajovně jenom taiwanské čaje).

 Nemůžeme odolat a vyžádáme si černý čaj zpracovaný z kultivaru ... Tie Guan Yin! Je zajímavé, jak v posledních letech se rozmohlo zpracování černých čajů na ostrově. Před více než sto lety začali s pěstováním černých čajů Japonci. V době, kdy okupovali Taiwan. Vybrali si lokalitu v okolí jezera Sun Moon Lake. Asi před dvaceti lety začali pěstovat čaje na východním pobřeží ostrova. V okolí měst Taidong a Hualien. V dnešní době se dá vychutnat i černý čaj z Alishanu, Lishanu, Beipu, Lalashanu... A jak máme možnost právě vyzkoušet... Tak i v oblasti Maokongu!

Oblast Muzha mohu vřele jen doporučit. Kromě místních čajoven se dá navštívit menší čajové muzeum. To je zaměřeno na čaj Tie Guan Yin. Kromě čajoven, restaurací a muzea můžete navštívit i chrámy. Zejména chrám Zhinan stojí za zhlédnutí.

MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované