MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

www.taiwanskycaj.cz/

 
Rychlé hledání    

MIAOLI ORIENTAL BEAUTY

Kultivar: Qingxin Dapan

Datum sběru: září 2016

Popis čaje: Čaj pochází z kraje Miaoli, kde čajové plantáže najdeme ve výšce okolo 300 - 500 metrů.

Lístky byly pečlivě sbírány ručně. Čaj se vyznačuje vyšším stupněm oxidace. Tak, jak jsme u čajů typu Oriental Beauty zvyklí.

Barva připraveného nálevu je tmavě oranžově hnědá. Zahřáté čajové lístky voní sladce, po ovoci (pomerančová kůra, zralé ovoce). Chuť připraveného nálevu je jemná, hladká, sladce medová, ovocná (zralé ovoce, pomerančová kůra) s jemnou kyselkavostí a s náznakem vanilky. Čajový dozvuk je poměrně dlouhý, sladký.

Charakteristika čaje: Čaj Oriental Beauty se pěstuje na poměrně velkém území Taiwanu. Čajové plantáže najdeme zejména v kraji Hsinchu, Taoyuan a Miaoli.

Klimatické podmínky ovlivňují i sběr čajových lístků na Taiwanu. Proto se můžete velmi snadno setkat s Orientální kráskou, která byla zpracována nejen v měsíci červnu, ale i v jiných měsících roku. Mnoho farmářů proto sbírá a zpracovává čaj na výrobu Orientální krásky na přelomu srpna a září (podzimní sklizeň), v říjnu (zimní sklizeň), nebo v březnu a dubnu (jarní sklizeň).

Jako nejkvalitnější je považován čaj sbíraný v červnu. Na druhou stranu. Čaje sbírané v jiných měsících jsou cenově příznivější.

Při přípravě tohoto čaje se používá oproti jiným oolongům chladnější voda. Okolo 85 °C. První nálev se louhuje na dobu jedné minuty. Při dalším nálevu se přidává doba louhování vždy o 10 sekund déle oproti předchozímu nálevu. Tímto způsobem je čaj možno zalít minimálně 5 - 7 krát.Objednávka

Varianta zboži: Počet kusů:


MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované