MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

www.taiwanskycaj.cz/

 
Rychlé hledání    

Vybráno z FB (17.listopadu 2014) – Lishan oolong

Rozhodli jsme se vybrané články, které jinak můžete najít na našem facebookovém profilu, umisťovat i sem. Na náš web...

Mezi čerstvými čaji, které nám momentálně příšly, jsou i dva čaje z plantáží nad 2000 metrů. To je již poměrně vysoko i na ostrov Taiwan.

Jedním z těchto čajů je i Lishan oolong.

Čaj byl sklizený 23 října. Jedná se o světlý oolong. Čajové lístky byly sbírány v oblasti zvané Tien Fu (v Lishanu) ve výšce okolo 2200-2400 metrů.

Barva připraveného nálevu je jasně žlutá až medově žlutá. Vůně je velice příjemná, svěží, sladká, s květinovými tóny. Chuť připraveného čaje je plná, hladká, svěží, s bohatou květinovou a sladkou vůní. Dozvuk je rovněž velice příjemný.

Čajové plantáže v horách Lishan patří mezi jedny z nejvýše položených čajových plantáží na Taiwanu. Z důvodu  vysoké nadmořské výšky čajových plantáží  se lístky sbírají pouze dvakrát, maximálně třikrát do roka.  I proto je cena za tento čaj vyšší než cena za jiné taiwanské čaje. Tento čaj je po právu považován za jeden z nejlepších a nejvíce vytříbených čajů vůbec.  Je zárukou vynikajícího požitku a prožitku pro všechny milovníky výborných čajů.  Jeho příjemná chuť a vůně je jasnou garancí, která mu zaručuje oblíbenost u všech náročných pijáků čaje.

Lishan oolong je někdy nazýván ‚král mezi oolongy‘ pro svoji vůni a chuť, jenž se nedá najít v žádném jiném čaji.

Pro přípravu tohoto čaje doporučujeme použít přípravu ve stylu gong fu cha, nebo přípravou do gaiwanu. Doporučujeme předehřát nádobí určené k přípravě! Voda pro přípravu by měla mít teplotu okolo 95 stupňů.

Při správné přípravě se vám podaří připravit výborných 6 - 8 nálevů.

 

MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované