MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

www.taiwanskycaj.cz/

 
Rychlé hledání    

Vybráno z FB (17.listopadu 2014) – Cuifeng oolong

Rozhodli jsme se vybrané články, které jinak můžete najít na našem facebookovém profilu, umisťovat i sem. Na náš web...

Mezi čerstvými čaji, které nám momentálně příšly, jsou i dva čaje z plantáží nad 2000 metrů. To je již poměrně vysoko i na ostrov Taiwan.

Jedním z těchto dvou čajů je Cuifeng oolong. Světlý oolong sklizený 25 října. Oblast, kde se tento čaj pěstuje, najdeme nedaleko hory Li (Lishan). Plantáže oproti Lishanu leží níže. Například čaj, který nám nyní příšel, byl sklizen na plantážích ve výšce okolo 2000 metrů.

Jedná se o velmi příjemný světlý oolong.

Barva připraveného nálevu je jasně zlatá až žlutá. Vůně je svěží, květinová, plná. V nálevu vyluhovaného čaje se kloubí chuť příjemně plná, hladká, elegantní, chutnající květinově. V některých nálevech květinová chuť přechází do ovocné. Může chutnat po ovoci zvaném dračí oči (Longan) nebo angreštu. Dozvuk čaje je velmi příjemný s ovocnými a sladkými tóny.

Oblast plantáží, kde se pěstuje čaj Cuifeng oolong nalezneme v blízkosti hory Lishan, v kraji Nantou. Oblasti, jež se řadí mezi jedny z nejvíce ceněných čajových plantáží nejen na ostrově Taiwan, ale i na celém světě. Cuifeng je polohou níž  než hora Lishan. Díky tomu je čaj Cuifeng oolong  levnější oproti  Lishan oolongu.

Pro přípravu tohoto čaje doporučujeme použít přípravu ve stylu gong fu cha, nebo přípravou do gaiwanu. Doporučujeme předehřát nádobí určené k přípravě! Voda pro přípravu by měla mít teplotu okolo 95 stupňů.

Při správné přípravě se vám podaří připravit výborných 6 - 8 nálevů.

MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované