MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

www.taiwanskycaj.cz/

 
Rychlé hledání    

Vybráno z FB (13.listopadu 2014) – Shanlinchi oolong

Rozhodli jsme se vybrané články, které jinak můžete najít na našem facebookovém profilu, umisťovat i sem. Na náš web...

I tento čaj zachutná zejména těm, co si libují ve světlých oolonzích. Byl sbírán 26 října v naší tradiční oblasti, odkud vozíme tento čaj již přes dva roky. Čajová plantáž se nachází v oblasti Long Feng Shan (okolí města Xitou), v kraji Nantou ve výšce okolo 1650 metrů.

Již při rozbalení sáčku s čajem uchvátí jeho příjemně sladká až krémová vůně.

Připravený nálev čaje má žlutou až zlatou barvu. Vůně mokrého listu je plná energie. Voní sladce a květinově. Lze vnímat příjemné bylinné tóny.

Chuť připraveného nálevu je velmi osvěžující. Krásné propojení sladké chuti, která se kloubí s příjemnou květinovou až bylinnou chutí. Vše je doplněno jemnou, ale intenzivní mléčností. Ta vydrží déle po vypití doušku čaje.

A jak popisují chuť milovníci tohoto čaje na Taiwanu? Třeba takhle: Po vypití šálku čaje Shanlinchi oolongu zůstává v ústech pocit svěží vůně. Podobné to vůni po celodenním dešti, kdy navečer přestane pršet a vysvitne slunce. I takovou vůni můžete ucítít v tomto výtečném čaji.

Pro přípravu tohoto čaje doporučujeme použít přípravu ve stylu gong fu cha, nebo přípravou do gaiwanu. Doporučujeme předehřát nádobí určené k přípravě! Voda pro přípravu by měla mít teplotu okolo 95 stupňů.

Při správné přípravě se vám podaří připravit výborných 5 - 7 nálevů.

MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované