MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

www.taiwanskycaj.cz/

 
Rychlé hledání    

Vybráno z FB (5.září 2014) – město Beipu (Orientální kráska)

Rozhodli jsme se vybrané články, které jinak můžete najít na našem facebookovém profilu, umisťovat i sem. Na náš web...


Město Beipu

Když se řekne město Beipu, všem milovníkům čaje Oriental Beauty se začnou sbíhat sliny! Ano. Tohle malé město je známé pro pěstování čaje Orientální kráska (někdy zvané také Baihao oolong nebo také Dong Fang Mei Ren). Najdeme jej v severní části ostrova, nedaleko města Hsinchu. O městě Hsinchu se říká, že je to nejnudnějším městem ostrova. Jak může být ale město, které je nedaleko místa, kde se pěstuje tak výtečný čaj, nazýváno nudným? No. Možná to platí jen pro ty, co nejsou velcí milovníci čaje.

Tento čaj se pěstuje na mnoha místech ostrova Taiwan. Setkáme se s ním na severu ostrova (oblast Wenshan, město Pinglin), nebo také v kraji Nantou (okolo města Lugu). Napodobeniny tohoto čaje nalezneme třeba v Číně.

Ti, kteří si chtějí vychutnat tu nejlepší krásku, musejí zavítat do města Beipu (nebo ještě o pár kilometrů dále. K jezeru Er Mei).

Město Beipu je velmi malým městem. Má okolo 1500 stálých obyvatel. Většina zdejších lidí se řadí ke skupině Hakka. Lidé Hakka přišli na Taiwan z Číny v 17. století. Přinesli s sebou svoji kulturu: hudbu, jazyk.

V mnoha restauracích (čajovnách) ve městě si budete moci vyzkoušet jejich přípravu čaje zvaného Leicha. Leicha znamená v překladu něco jako práškový čaj.  Zaměstnanci restaurace vám pouze předvedou, jak se nápoj připravuje. Samotná příprava již zbude pouze na vás! Do keramické mísy se vloží zelený čaj, arašídy, semínka dýně, slunečnice a sezamu. To vše se pak pomocí dřevěné paličky pečlivě rozemílá na prášek. Vypadá to velice snadno. Ale aby byla směs dobře rozemletá, můžete nad tím strávit klidně i půl hodiny! Takže se u toho pořádně zapotíte a bude jistě lepší, když se vás bude střídat několika páru rukou. Poté, co je vše dostatečně rozemleté se do mísy přilije vroucí voda. Vše se pořádně promíchá a nalévá do připravených misek. Nápoj je celkem hustý. Dá se usrkávat přímo z misky, nebo se jí pomocí lžičky. A jak chutná? Většinou sladce, někdy slaněji. Vše záleží na tom, co vše vám bude poskytnuto jako ingredience.

V naší čajové nabídce momentálně máme několik čajů nesoucí jméno Oriental Beauty. Jedna z nich pochází od města Beipu. Pro náročnější máme v nabídce i čaj Oriental Beauty z oblasti Er Mei. Nebo také jednu krásku archivní!

MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované