MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

www.taiwanskycaj.cz/

 
Rychlé hledání    

Vybráno z FB (7.srpna 2014) – Shanlinchi oolong

Rozhodli jsme se vybrané články, které jinak můžete najít na našem facebookovém profilu, umisťovat i sem. Na náš web...

 

SHANLINCHI OOLONG

Dnes bychom rádi představili další z taiwanských světlých oolongů. Tento čaj se pěstuje v oblasti, která leží mezi Alishanem a městem Lugu. Vyznačuje se tím, že je zde poměrně chladněji s porovnáním se stejně položenými místy na ostrově.

Někteří z vás již možná tušíte. Dnes si představíme čaj Shanlinchi oolong! Tento čaj se vyznačuje příjemnou svěžestí. Je nabitý velkou dávkou příjemné energie a vitality.

Čaj, který vidíte na přiložených fotkách, byl sklizen v oblasti Long Feng Shan ve výšce okolo 1650 metrů. Čaj je zpracován z kultivaru Qingxin oolongu. Tento čajový kultivar je jedním z nejvíce ceněných kultivarů na ostrově Taiwan.

Čaj byl zpracován jako světlý oolong. Je jen mírně pečený. Uchovává si tak svůj přirozený charakter místa, ve kterém čajové lístky vyrostly.

Pokud si přivoníte k vyluhovaným čajovým lístkům, ucítíte velmi svěží a plné vůně. Ty přecházejí do vůně sladké až květinové. Možná také ucítíte i jemné tóny bylin s delikátním a jemným mléčným nádechem.

V připraveném nálevu se pak projeví svěží a sladká vůně. V nálevu ucítíte také příjemné květinové tóny až příjemně bylinné tóny provázené jemnou mléčností. Ta vám v ústech vydrží příjemně dlouho.

Někteří milovnící tohoto čaje na Taiwanu říkají, že tento čaj voní podobně jako... ... jako když po celodenním dešti, kdy navečer přestane pršet vysvitne slunce. Vůně, kterou cítíte ve vzduchu po takovém dešti je právě ta, kterou můžete ucítit v šálku tohoto čaje.

MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované