MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

www.taiwanskycaj.cz/

 
Rychlé hledání    

Čajový tip pro tento měsíc - LEDOVÉ ČAJE

V měsíci červnu jsme pro vás v rámci nabídky ČAJOVÝ TIP MĚSÍCE vybrali dva čaje, které jsou ideální pro přípravu ledových čajů.

 

V letních měsících se ne každému chce připravovat čaj pomocí horké (vroucí) vody. Existuje však i příprava pomocí vody studené. Macerátem. Taiwanské čaje jsou pro tuto přípravu ideální. My jsme pro vás vybrali dva (kliknutím na název vybraného čaje se vám otevře odkaz k tomu čaji). Prvním je světlý oolong (Si Ji Chun oolong) a druhým tmavý oolong (Red oolong).


Four Season Spring oolong.

Připravený nálev má zlatavou až světle zelenou barvu. Vůně je plná, květinová. Chuť nálevu je svěží, lehce květinová, hladká, příjemně sladká s výrazným intenzivním, příjemně osvěžujícím dozvukem. Velmi příjemný na popíjení. Chutí vzdáleně připomíná čínskou Tie Guan Yin. Ve své cenové kategorii je tenhle čaj bezesporu tou nejlepší volbou.


Red oolong.

Pěstuje se v okolí města Taidong. Jedná se o silně oxidovaný. Barva nálevu je tmavě červená až hnědá. Vůně připraveného nálevu je plná, sladká, ovocná s medovým nádechem. Chuť čaje je pak hladká s vyzrálou ovocnou až medovou chutí. Dozvuk je velice příjemný, projevují se plné medové tóny.

 Objednávka

Varianta zboži: Počet kusů:


MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované