MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

www.taiwanskycaj.cz/

 
Rychlé hledání    

ČAJOVÝ TIP MĚSÍCE

Každý měsíc pro Vás vybereme z naší nabídky čajů dva, které byste měli jistě vyzkoušet. Na našem facebooku budeme přidávat články k těmto vybraným čajům.

 

Pro měsíc leden jsme však udělali výjimku. V tomto měsíci Vám nabízíme balení vzorků dvanácti vybraných čajů (všech dvanáct vzorků balených po 10 gramech), které máme v naši stálé nabídce. Tyto čaje si můžete zakoupit za cenu zmíněnou pod obrázkem.

Pokud si objednáte těchto dvanáct vzorků čajů v rámci nabídky TIP MĚSÍCE, nebudete platit žádné poštovné. Zaplatíte pouze cenu vzorků.

Jakých dvanáct čajů jsme pro Vás vybrali? Vše najdete níže:


Si Ji Chun - Four Season Spring oolong

Kultivar: Si Ji Chun

Datum sběru: květen 2018 (jarní sklizeň)

Připravený nálev má zlatavou až světle zelenou barvu. Vůně je plná, květinová. Chuť nálevu je svěží, lehce květinová, hladká, příjemně sladká s výrazným intenzivním, příjemně osvěžujícím dozvukem. Velmi příjemný na popíjení. Chutí vzdáleně připomíná čínskou Tie Guan Yin. Ve své cenové kategorii je tenhle čaj bezesporu tou nejlepší volbou.


Premium Alishan oolong

Kultivar: Qingxin oolong

Datum sběru: květen 2018 (jarní sklizeň)

Čaj byl sbírán a zpracován Alishanu na plantážích v Zhang Shu Hu. Jedná se o jemně oxidovaný a jemně pečený čaj. Barva připraveného nálevu je jasná, jantarově žlutá. Vůně je velmi intenzivní, příjemně sladká, plná, ovocná (po broskvích) se sladce kořeněnými tóny. Chuť připraveného nálevu je hladká, plná, ovocná (broskvové tóny). Dozvuk je déle trvající, sladký až mléčný.


Shanlinchi oolong

Kultivar: Qingxin oolong

Datum sběru: květen 2018 (jarní sklizeň)

Jedná se o lehce oxidovaný a lehce pečený čaj. Čajová plantáž se nachází v oblasti Long Feng Shan (oblast Shanlinchi) ve výšce okolo 1650 metrů. Barva připraveného nálevu je jasně žlutá. Vůně je plná, hladká, květinová s jemnými tóny bylinek. Chuť je velmi osvěžující, sladká, květinová, s delikátním bylinným až mléčným nádechem.


Cuifeng oolong

Kultivar: Qingxin oolong

Datum sběru: květen 2018 (jarní sklizeň)

Jedná se o lehce oxidovaný a lehce pečený čaj. Čajové plantáže nalezneme v nadmořské výšce okolo 2000 metrů. Barva připraveného nálevu je jasně zlatá až žlutá. Vůně je svěží, ovocná, plná. V nálevu vyluhovaného čaje se kloubí chuť příjemně plná, hladká, elegantní, květinová. Oblast plantáží, kde se pěstuje čaj Cuifeng oolong, nalezneme v blízkosti hory Lishan.


Song Bo Chang Qing oolong

Kultivar: Si Ji Chun

Datum sběru: listopad 2018

Pečený čaj za velmi příjemnou cenu! Čaj pěstovaný v oblasti Song Bo Lin, nedaleko města Mingjian, v kraji Nantou. Nadmořská výška je okolo 400 metrů n.m. Jedná se o strojově sbíraný čaj. Již suchý list uchvátí svoji příjemnou vůní. Ta je velmi intenzivní, příjemně sladká. Barva nálevu je tmavě žlutohnědá. Chuť je plná, nasládlá, ovocná (sušené švestky), příjemně pečená.


Dongding Fenghuang oolong

Kultivar: Qingxin oolong

Datum sběru: duben 2018

Čaj se pěstuje v okolí vesnice Fénix (Fenghuang), kterou nalezneme v blízkosti města Lugu, v kraji Nantou. Lokalita, kde se pěstuje tento čaj, je jednou z původních míst, kde se čaj Dongding začal pěstovat. Momentálně v naší nabídce najdete tři čaje Dongding. Tento je z nich nejméně pečený. Nálev tohoto čaje je jasně žlutý. Vůně nálevu je výrazná, pečená (pečenost je sladká, piškotová). Pečenost ve vůni je decentní a příjemná. Chuť připraveného nálevu je výrazná, hladká, ovocná, s evidentním pečeným aroma (příjemně sladké až piškotové tóny).


Dark Dongding oolong

Kultivar: Qingxin oolong

Datum sběru: květen 2017

Tento Dongding se pěstuje v okolí vesnice Dongding. Momentálně v naší nabídce najdete tři čaje Dongding. Tento je nejvíce pečený. Chuť připraveného nálevu je výrazně pečená, ovocná (sušená švestka), příjemně opojná, s nádechem jemného bourbonu. Dozvuk je dlouhý, pečený a sladký.

 

Red oolong

Kultivar: Qingxin Damon

Datum sběru: březen 2018

Pěstuje se v okolí města Taidong. Jedná se o silně oxidovaný čaj. Barva nálevu je tmavě červená až hnědá. Vůně připraveného nálevu je plná, sladká, ovocná s medovým nádechem. Chuť čaje je pak hladká s vyzrálou ovocnou až medovou chutí. Dozvuk je velice příjemný, projevují se plné medové tóny.


Hong oolong

Kultivar: Qingxin oolong

Datum sběru: červen 2018

Čaj byl sbírán a zpracován v Lishanu. Plantáže nalezneme ve výšce 1600 metrů. Je silně oxidován a jemně pečený. Vůně nálevu je sladká, ovocná (zralé ovoce), medová. Chuť nálevu je jemně pečená, medová, ovocná (zralé ovoce), plná. Dozvuk je delší, pečený a jemně nasládlý.


Gaba Tea

Kultivar: Si Ji Chun

Datum sběru: listopad 2018

Čaj pěstovaný a zpracovaný v okolí města Mingjian. Nadmořská výška je okolo 400 metrů. Čaj je více oxidovaný, sbíraný strojově. Barva nálevu je tmavě hnědá. Vůně nálevu je velmi příjemná, ovocná (meruňky, zahradní ovoce), sladká. Chuť nálevu je plná, ovocná po meruňkách a zahradním ovoci (ostružiny, maliny). Gaba pomáhá mimo jiné při problémech s vysokým krevním tlakem, zabraňuje křečím, pomáhá při bolestech hlavy, zlepšuje koncentraci.


Er Mei Oriental Beauty

Kultivar: Qingxin Dapan

Datum sběru: červen 2018

Mezi nejcennější oblasti pro pěstování čaje Oriental Beauty, je považováno okolí města Beipu. Ještě cennější oblastí je pak považována vesnice Er Mei, která leží v blízkosti města Beipu. Nadmořská výška plantáží je okolo 400 - 600 metrů. Pro zpracování čaje byly použity jen vrchní lístky a pupeny. Lístky byly pečlivě sbírány a zpracovány ručně. Čaj je více oxidován. Barva nálevu je proto tmavší. Jantarová až oranžově-hnědá. Zahřáté lístky voní příjemně sladce. Po tropickém a zralém ovoci. Chuť připraveného nálevu je velice jemná, hladká, jemně medová až ovocná (zralé ovoce, tropické ovoce).

 

Hualien Hong Cha

Kultivar: Qingxin Dayei

Datum sběru: červen 2018

Čajovou oblast nalezneme v okolí vesnice Rui Sui, nedaleko města Hualien. Barva připraveného nálevu je tmavě oranžová až hnědá. Ve vůni se projevují hladké, plné, ovocné a medové tóny. Chuť vyluhovaného čaje je plná, hladká s výraznou ovocnou a medovou chutí. Tento černý čaj dovážíme od našeho farmáře již několik let. Náš farmář patří mezi špičku mezi farmáři zpracovávajícími černé čaje v oblasti Hualienu.  

 

 Objednávka

Varianta zboži: Počet kusů:


MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované