MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

www.taiwanskycaj.cz/

 
Rychlé hledání    

Honey black tea

Kultivar: Qingxin  Dayei

Datum sběru: květen 2017

Popis čaje: Jedná se o čaj sbíraný 14. května. Čajové lístky byly pečlivě sbírány a zpracovány  ručně. Čajovou oblast nalezneme v okolí vesnice Rui Sui nedaleko města Hualien.

Barva připraveného nálevu je tmavě oranžová až hnědá. Ve vůni se projevují  hladké, plné, ovocné a medové tóny. Chuť vyluhovaného čaje je plná, hladká s výraznou ovocnou a medovou chutí.

Charakteristika čaje: Černý čaj s vůní medu je relativně novým druhem čaje pěstovaném na Taiwanu.  K dosažení typické medové chuti  je potřeba, aby byly lístky  před sklizní ‚navštíveny‘  hmyzem Jacobiasca formosana, který lístky nakousává. Takto narušené lístky poté fermentují již přímo na čajovém keři.

Čaj  sbíraný v létě má výraznější medovou chuť než čaj sklizený na jaře.

Tento čaj si jistě oblíbí všichni milovníci čaje Oriental Beauty. To proto, že pěstování tohoto čaje je závislé na stejném druhu hmyzu (Jacobiasca Formosana), jako čaj Oriental Beauty.

Ideální je čaj na vychutnání připravený v konvici nebo ve stylu Gong Fu Cha. Příprava černých taiwanských čajů se liší od přípravy černých čajů z jiných zemí zejména použitím chladnější vody. Voda má mít  teplotu okolo  85˚C.

 

detail obrázkuObjednávka

Varianta zboži: Počet kusů:


MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované