MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

www.taiwanskycaj.cz/

 
Rychlé hledání    

Pomelo oolong

Kultivar: Jinxuan (Tai-cha číslo 12)

Datum sběru: duben 2017

Popis čaje: Na výrobu tohoto čaje se používá kultivar Jinxuan (známý pro svoji mléčnou chuť) . Čaj Pomelo oolong se zpracovává pouze jednou do roka. V době, kdy kvete květ  Pomela. Což bývá v měsíci březnu nebo dubnu. Letošní čaj byl sklizen a zpracován 15. dubna. Čajové plantáže nalezneme v oblastí města Hualien.

Barva nálevu hotového čaje je světle žlutá až zlatá. Vůně je svěží, hladká, s příjemnými květovými tóny (pomelo). Při pití se projeví sladké tóny a zejména v prvních třech nálevech velmi intenzivní chuť pomelových  květů. V dalších nálevech je intenzita květů menší, více se projevuje chuť oolongových lístků. Kombinace čajových lístků a květů dělá čaj velice příjemným a uklidňujícím nápojem na popíjení.

Charakteristika čaje: Jedná se o čajovou specialitu farmáře z oblasti města Hualien. Při závěrečném pečení jsou čajové lístky odděleny od pomelových květů a pečou  se při teplotě o 76 stupních po několik hodin (obvykle 2 - 6 hodin). Tento výrobní proces je velmi náročný a namáhavý. Pečlivě se dbá nejen na ruční sběr a ruční zpracování čajových lístků, ale také na pečlivý výběr pomelových květů. Ty se sbírají jenom v určitou denní dobu. Na výrobu tohoto čaje je jich potřeba velké množství. Výsledný čaj pak  voní a hlavně chutná  po pomelových květech. Tohoto čaje se pro jeho náročnost  vyrábí jenom několik málo kil ročně. Proto i my můžeme tento čaj nabídnout pouze v omezeném množství.

Tento čaj bude chutnat zejména těm, co mají v oblibě pití jasmínových čajů.

Čaj je velmi dobrý na běžné popíjení připravený v konvici. Nezklame ale ani připravovaný ve stylu Gong Fu Cha nebo v Zhongu (Gaiwanu).

 

 

      

MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované