MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

www.taiwanskycaj.cz/

 
Rychlé hledání    

Premium Alishan oolong

Kultivar: Qingxin oolong

Datum sběru: prosinec 2019 (zimní sklizeň)

Popis čaje: Jedná se o čaj sklizený v horách Ali (Alishan) v oblasti Zhang Shu Hu v kraji Chiayi ve výšce 1800 metrů.  Čaj byl pečlivě sbírán a zpracován ručně. Jedná se o jemně oxidovaný a jemně pečený čaj.

Barva připraveného nálevu je jantarově žlutá. Vůně je velmi intenzivní, příjemně sladká, plná, ovocná (po broskvích) se sladce kořeněnými tóny. Chuť připraveného nálevu je hladká, plná, ovocná (velmi příjemné broskvové tóny). Dozvuk je déle trvající, ve kterém můžeme vnímat  sladké až mléčné tóny.

Charakteristika čaje: Alishan oolong patří mezi jeden z nejvíce proslulých čajů pocházejících z Taiwanu. Hory Ali mají velmi ideální podmínky pro růst kvalitního listu. Kvalitní půda, vysoké hory, dostatečná vlhkost a velké množství mlh. To vše jsou ideální podmínky pro růst kvalitního listu. Z takového lístku se pak připravuje čaj typu oolong v té nejvyšší kvalitě.

Čaj doporučujeme popíjet ve stylu Gong Fu Cha nebo ve Zhongu (Gaiwanu).

VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI. OMLOUVÁME SE, ALE TENTO ČAJ JE MOMENTÁLNĚ VYPRODÁN. KVŮLI PROBLÉMŮM S DOPRAVOU Z TAIWANU NEJSME SCHOPNI ŘÍCÍ, KDY ČAJ BUDE OPĚT K DOSTÁNÍ.

 

detail obrázku   

MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované